Новини    14 лютого 2023 14:14

Для виноробів пропонують скасувати електронні акцизні марки


У Комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики обговорили законодавчі ініціативи щодо запровадження електронного акцизу в виноробній галузі.

Проєкти законів №8286 та №8287 в частині запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі були обговорені на базі підкомітету.

Під час обговорення члени Комітету підтримали ініціативу запровадження електронної марки акцизного податку, яка необхідна для забезпечення повноти сплати податків з підакцизних товарів і протидії незаконному виробництву та обігу фальсифікованої продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Водночас учасники зустрічі відзначили, що запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі може негативно позначитися на виробничій діяльності виноградарських та виноробних підприємств. Адже у разі прийняття відповідних законодавчих ініціатив, виноробні підприємства, зокрема крафтові, будуть змушені встановити обладнання, яке взагалі не зможуть придбати через велику вартість.

За підсумками обговорення народними депутатами України було запропоновано вивести виробників вина з під дії зазначених законопроєктів, оскільки запровадження додаткового фінансового тягаря може призвести до зупинки таких підприємств та однозначно не сприятиме їх розвитку.

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти №8286 та №8287 щодо введення електронної акцизної марки на алкоголь та тютюнові вироби. Зокрема, законопроєкт №8286 передбачає запровадження електронної марки акцизного податку — QR-коду, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність виробництва, ввезення, зберігання, транспортування та реалізації таких товарів. Таким чином, можна ідентифікувати продукцію і відстежити її переміщення від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі, включаючи перевізників таких товарів. Зробити це можна буде в “Дії”. Саме Мінцифри розроблятиме та впроваджуватиме систему.

З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...