За словами директора ТОВ «Маяк» Дмитра Міхна, останні роки Донецька область постійно потерпає від надмірної посухи, відтак терміни посіву відіграють ключову роль. Зокрема, у господарстві намагаються здійснювати посів якомога раніше — щоб використати запаси вологи у ґрунті та уникнути екстремальних погодних чинників у критичні для рослини фази вегетації, які, як правило, проявляються в липні — на початку серпня.
«Ми змушені постійно враховувати погодні фактори, тож останні років п’ять намагаємося здійснювати посів у максимально ранні терміни», — коментує пан Міхно.
Також він розповів, що цьогоріч видався надзвичайно посушливий червень. Таким чином, у найбільш відповідальну фазу цвітіння більша частина соняшника страждала від аномально високих температур, що, безперечно, позначилося і на врожайності.
Читайте: Більше 100% дохідності: вражаючі підсумки проекту Рентабельність соняшника
«Якусь закономірність тут вивести неможливо. Тож підхід у нас залишається такий самий: сіяти в максимально ранні терміни, щоб гарантовано отримати сходи, щоб гарантовано спрацював ґрунтовий гербіцид», — резюмує Дмитро Міхно.
Несприятливі погодні умови не оминули і Полтавську область, де культивує соняшник «АПК Докучаєвські чорноземи». Так, директор господарства Анатолій Кибка зазначив, що спочатку погода сприяла росту квітки сонця, проте під час наливу зерна опадів фактично не було.
«Серпень та вересень видалися посушливими, загалом випало до 200 мм у зоні вирощування соняшника. Така картина для нас вже досить звична. Щоправда, декілька останніх років з опадами було трохи краще, але цьогоріч ми знову стикнулися з традиційним дефіцитом вологи», — скаржиться керівник.
Через відсутність вологи, за словами Анатолія Кибки, його підприємство недоотримало 10–15% врожаю.
Нагадаємо, Landlord у партнерстві з компанією «Сингента» реалізували спецпроєкт «Рентабельність соняшника», у якому два господарства — ТОВ «Маяк» та ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» — впродовж сезону наочно демонстрували технологію посіву, обробітку рослини в різних фазах цвітіння й показали прибутковість справи.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!