Спецпроекти / Рентабельність соняшника     22 серпня 2019 10:48

Головне — не відхилятися від технології: як вирощують соняшник у господарстві Маяк

Господарство «Маяк», що на Донеччині, вирощує соняшник на площі 1400 га. Багаторічний досвід дав змогу сформувати тут власні технології виробництва цієї культури відповідно до особливостей природних та кліматичних умов регіону.

Редакція Landlord у партнерстві з компанією «Сингента» продовжують спецпроєкт «Рентабельність соняшника». Його мета — наочно продемонструвати процес вирощування соняшника в Україні та оцінити його рентабельність.

Про те, коли та як сіють соняшник, якими препаратами обробляють рослини, розповів журналістам Landlord директор господарства «Маяк» Дмитро Міхно.

Вологозбереження

  • Готуючи ґрунт для сівби, проводять якомога менше операцій.
  • Сіють соняшник якомога раніше, поки у ґрунті ще є волога. Це дає можливість: а) проскочити період посухи, характерний для Донецької області у другій половині липня; б) забезпечити ефективність ґрунтового гербіциду; в) зібрати соняшник на початку вересня та висіяти озиму пшеницю.

Читайте: Топ-10 країн — виробників високоолеїнового соняшника

«Можливо, потрібно було б здійснювати додаткову культивацію або не так гнати темп посівної кампанії. Та ми вбачаємо перевагу нашого підходу в природних та кліматичних умовах, що в нас є», — розповів Дмитро Міхно.

Особливості сівби

  • Глибина сівби — 4 см, проміжна відстань — 25 см (4 насінини на погонний метр), ширина міжряддя — 70 см.
  • Добрива вносять під оранку.

Технології

  • Використовують насіння, протруєне Круїзер® 350 FS (це спрацювало, коли під час проростання соняшника на полі з’явився піщаний мідляк).
  • Від власної технології вирощування соняшника не відхиляються: якщо необхідно обробити його другий раз фунгіцидом навіть за сухої погоди — обробляють. Адже погода — річ непередбачувана, вважають на підприємстві.
  • Проводять два фунгіцидних обробітки. Перший — у період 6–8 листків, другий — у фазі «зірочка» — початок цвітіння. Разом із фунгіцидом також вносять інсектицид та бор, тож проблем зі шкідниками немає.

Крім того, в «Маяку» вирощують соняшник за системами  Clearfield® та Clearfield® Plus. Їх використання обумовлено захистом посівів від проблемних бур’янів. І програми вирішують це завдання на відмінно.

Нагадаємо, що у спецпроєкті «Рентабельність соняшника», який Landlord реалізує в партнерстві з компанією «Сингента», ви можете наочно ознайомитися з процесом вирощування соняшника в Україні та оцінити його рентабельність.

Читайте також