РЕНТАБЕЛЬНIСТЬ
СОНЯШНИКА
ПІДГОТОВКА ПОЛІВ ДО ПОСІВУ
У
У продовження спецпроекту «Рентабельність», який покликаний наочно продемонструвати процес вирощування соняшника та оцінити його рентабельність у різних виробничих умовах, генеральний директор господарства «АПК Докучаєвські чорноземи» (Карлівський район Полтавської області) Анатолій Кибка та головний агроном господарства ТОВ «Маяк» (Олександрівський район Донецької області) Сергій Лошаков проаналізували стан полів та розповіли про терміни старту посівної кампанії соняшника
ПІДГОТОВКА ПОЛІВ ДО ПОСІВУ
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
Головний агроном господарства «Маяк» (Олександрівський район Донецької області) Сергій Лошаков проаналізував стан полів та розповів про терміни старту посівної кампанії соняшника в регіоні.

Зокрема, Сергій Лошаков відзначив, що для посіву соняшника торік восени був проведений основний обробіток ґрунту та внесено 90% добрив. Ранньої весни господарство провело боронування полів, а повторну процедуру збираються реалізувати вже безпосередньо перед посівом. Крім того, за наявності вологи вже одразу після посіву культури планується внесення гербіциду Примекстра® TZ Голд.

«Для посіву соняшника ми готували поля таким чином. Восени на частині полів провели глибоке рихлення, а на решті — звичайну оранку. Тоді ж застосували культивацію та внесли добрива — амофос та нітроамофоску. Вже під час посіву додамо азоту — 100 кг на гектар аміачної селітри. Так діємо з урахуванням власного досвіду, що дає нам максимальний ефект», — розповів головний агроном.

З початком весни у господарстві вирішили боронувати ґрунт, причому зроблять це двічі. «Повторну процедуру маємо реалізувати найближчим часом, напередодні посіву. Також, зважаючи на погодні умови, задля збереження вологи проведено передпосівну культивацію. Загалом поля перебувають у відмінному стані — рівні та чисті», — прокоментував Сергій Лошаков.

Щодо використання гербіцидів, то за наявності вологи вже одразу після посіву буде внесений Примекстра® TZ Голд. «Посів соняшника плануємо розпочати у середині квітня, — зазначив головний агроном. — Вже теплішає, й коли температура ґрунту на глибині посіву сягне 8 градусів — почнемо сіяти».

Генеральний директор господарства «АПК Докучаєвські чорноземи» (Карлівський район Полтавської області) Анатолій Кибка розповів про готовність до посівної кампанії соняшника.

Незважаючи на те, що на півдні Україні вже розпочали посів квітки сонця, погодні умови в Полтавській області відтерміновують цей процес приблизно до середини квітня. При цьому, як зазначив гендиректор «АПК Докучаєвські чорноземи» Анатолій Кибка, поля до посіву соняшника цілком готові й залишилося лише дочекатися оптимальної температури ґрунту.

«Поля в нас підготовлені, волога закрита, чекаємо оптимальної температури для посіву. Найближчим часом плануємо внесення добрив. Ми їх вже закупили й внесемо або перед, або вже безпосередньо під час посіву соняшника. Зокрема, збираємося використати нітроамофоску NPK 16:16:16. Попередньо посівну кампанію плануємо розпочати 15 квітня. А загалом дивитимемося на температуру повітря та ґрунту. Тоді ж обов'язково проведемо й передпосівну культивацію», — розповів керівник господарства.
Сергій Лошаков,
Головний агроном
ТОВ Маяк
Анатолій Кибка,
генеральний директор ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
Донецька область, Олександрівський район
Полтавська область, Карлівський район
Земельний банк - 4 000 га

Площа під соняшник - 1 400 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, переробка


Земельний банк - 13 000 га

Площа під соняшник - 2 700 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, овочівництво, переробка


Нагадаємо, Landlord у партнерстві з компанією Syngenta створили унікальний спецпроект «Рентабельність».
У ньому на прикладі двох господарств відображатиметься повний цикл вирощування соняшника в різних кліматичних зонах протягом сезону 2019 року. Які гібриди обирають аграрії, за якими технологіями вирощують та на який врожай розраховують? Тут зібрані дані, які стануть у пригоді кожному фермеру!