Спецпроекти / Рентабельність соняшника     25 серпня 2019 10:28

Як досягти врожайності 30 ц/га за умов посухи: кейс господарства Маяк

У продовження спецпроєкта «Рентабельність соняшника» редакція Landlord разом із менеджером технічної підтримки олійних культур компанії «Сингента» Геннадієм Малиною завітали до господарства «Маяк», розташованого в Олександрівському районі Донецької області, та з перших вуст дізналися про особливості культивації соняшника до фази цвітіння.

Погодні умови в Олександрівському районі далеко не найоптимальніші: брак вологи, стійкість високих температур та холодні зими. Усе це в сукупності створює для тамтешніх аграріїв додаткові проблеми, ігнорування яких може призвести до втрати врожаїв. Цьогоріч також не обійшлося без природних катаклізмів. І якщо на більшості території України проходили короткочасні зливи, то в Донецькому регіоні була посуха.

Так, за словами директора господарства Дмитра Міхна, з 20­х чисел травня до перших чисел липня був доволі жорсткий період посухи. Півтора місяця без опадів та з температурою понад 30 °C — соняшник за таких умов виглядав не дуже задовільно. Із середини липня ситуація змінилася — випали опади, температура знизилася, тож стан соняшника нормалізувався. Висота рослини досягла норми, а до цього під час посухи була 1–1,2 м.

Читайте: Головне — не відхилятися від технології: як вирощують соняшник у господарстві «Маяк»

Утім, посуха все-таки залишила свій слід на формуванні рослини. Головний агроном господарства Сергій Лошаков розповів, що під час посухи соняшник почав скидати нижні листки, що погано для рослини і формування врожаю.

«Я думаю, цей фактор вплине на врожайність, та наразі стан соняшника значно покращився, рослини перебувають у фазі цвітіння, відбувається запилення. Хоча різке зниження температури нас починає насторожувати, адже вночі до 8 °C. Бджола вже перестає літати за таких температур, і для фізіології рослини це не дуже добре», — прокоментував Сергій Лошаков.

Фітосанітарний стан, то, як відмічають у господарстві, цілком задовільний. Бур’яни майже відсутні, вистачило застосування ґрунтового гербіциду Примекстра® TZ Голд (4,5 л на 1 га).

Крім того, загальним станом соняшника в господарстві наразі задоволені, всі необхідні технологічні операції проведені.

«Єдине, зараз інтенсивний літ метеликів бавовникової совки. Тож це, можливо, стане проблемою, якщо вчасно не обробити. Тому на цей випадок у нас на складі є Ампліго® 150 ZC, ФК — інсектицид має вирішити цю проблему», — зауважив Дмитро Міхно.

Також у господарстві відзначають, що у випадку виявлення подібних проблем потрібно діяти оперативно протягом одного­двох днів, тож усі необхідні засоби закуповуються завчасно. Перед збиранням врожаю планують проведення десикації препаратами Реглон® Форте та Реглон® Супер.

Щодо перспектив врожайності, то в «Маяку» її очікують на рівні 30 ц/га.

«Поки все складається благополучно, тож ми сподіваємося вийти на наш середній рівень врожайності — 30 ц/га. Для нашої зони це доволі гідний результат», — завершив пан Міхно.

Нагадаємо, що спецпроєкт «Рентабельність соняшника» покликаний наочно продемонструвати процес вирощування соняшника в Україні та оцінити його рентабельність у різних виробничих умовах.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також