Спецпроекти / Рентабельність соняшника     10 грудня 2019 10:52

Системи живлення, що дають від 33 до 41 ц соняшника: кейс АПК Докучаєвські чорноземи

Учасники спецпроєкту «Рентабельність соняшника» — ТОВ «Маяк» та ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» — поділилися технологією обробітку культури за умов мінімальної кількості вологи

ТОВ «Маяк»

Директор підприємства «Маяк» Дмитро Міхно залишився задоволеним використанням ґрунтового препарату Примекстра® TZ Голд на класичних гібридах та гербіцидами імідазолінової групи Каптора® та Каптора® Плюс у системах Clearfield® та Clearfield® Plus. Завдяки цьому вдалося позбутися проблеми з багаторічними бур’янами та злаковими.

Також керівник зазначив, що на більшості посівів соняшника довелося проводити два фунгіцидних обробітки.

«Спершу спрацювали Амістар® Екстра, а друге обприскування робили Амістар® Голд. Відзначу, що фунгіцидний захист у нас проводився превентивно. Ще з зими ми вирішили, що це необхідно. Адже соняшник — високорентабельна культура, і не слід чекати, поки його почнуть уражувати хвороби, це економічно недоцільно. Препарати «Сингента» відмінно спрацювали на випередження проблем. Також ми додавали піретроїд для профілактики пошкодження шкідниками, відповідно, проблем, у тому числі із шипоноскою тощо, не було», — резюмував пан Міхно.

Читайте: Рентабельність соняшника: через посуху втрати врожаю становили 10–15%

ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи»

Директор господарства Анатолій Кибка відзначив високу ефективність технологій вирощування соняшника попри несприятливі погодні умови. Зокрема, що стосується системи живлення, то традиційних 150 кг/га NPK при посіві цілком вистачило для забезпечення рослин всім необхідним для розвитку.

«Від такого живлення соняшника ми отримали повну віддачу. Так, в одному і тому самому регіоні поля давали врожайність від 33 до 41 ц. Але річ у тім, що кількість опадів різнилася, тож все залежало лише від них», — коментує пан Кибка.

Не було проблем й із системами захисту. Керівник зазначає, що ґрунтові та посходові гербіциди спрацювали як слід. Не підвів й імідазоліновий продукт, що дозволило практично повністю нейтралізувати бур’яни.

Фунгіцидний обробіток у господарстві застосовували фактично для профілактики, адже розвитку хвороб на полі не спостерігали. «Одного обробітку у фазі появи п’ятої пари листків виявилося достатньо. Питання з контролем шкідників перед нами не поставало, тут свою роль відіграє дотримання сівозміни», — підкреслив пан Кибка.

Нагадаємо, Landlord у партнерстві з компанією «Сингента» реалізували спецпроєкт «Рентабельність соняшника», у якому два господарства — ТОВ «Маяк» та ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» — впродовж сезону наочно демонстрували технологію посіву, обробітку рослини в різних фазах цвітіння й показали прибутковість справи.

Читайте також