РЕНТАБЕЛЬНIСТЬ
СОНЯШНИКА
СХОДИ СОНЯШНИКА
У продовження спецпроекту «Рентабельність», який покликаний наочно продемонструвати процес вирощування соняшника та оцінити його рентабельність у різних виробничих умовах, заступник генерального директора з агротехнологічного виробництва господарства «АПК Докучаєвські чорноземи» (Карлівський район Полтавської області) Валерій Демідко та головний агроном господарства «Маяк» (Олександрівський район Донецької області) Сергій Лошаков проаналізували сходи соняшника у своїх господарствах.
ПОСІВНА СОНЯШНИКА
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи

«У нас соняшник зійшов на усій площі посіву. Як сіяли чотири штуки на погонний метр, так і зійшло. Зазначу, що ріст майже рівномірний, суттєвих перекосів немає. Відсоток двійників та пропусків дуже маленький. Якщо десь на полі і є, то це навіть не помітно. Нам також допомогло те, що вчасно пішли дощі, відтак ріст культури наразі виходить оптимальним.

Єдиним мінусом залишається поява на полі піщаного мідляка, але насіння було протруєне Круїзер 350 FS,тому ми спокійні. Також у деяких місцях, де висіяний гібрид СИ Розета КЛП вже з'явився бур'ян — його ми обробили Каптора Плюс, РК, а на класичному соняшнику ми використовуємо Примекстра®TZ Голд (4,5 л на 1 га). Загалом, що посіяли, те й отримали. А ті проблеми, що маємо, зовсім не суттєві, й поки їх безболісно вирішуємо».



«Сходами соняшника ми цілком задоволені. Звісно, є певний дисбаланс в енергії росту, але це залежить від поля. Від того, як його готували, чим підживлювали, і залежить динаміка і синхронність появи сходів. Проте загалом нас все влаштовує. Єдине — у зв'язку з підвищеним рівнем опадів прогресує бур'ян. Тому, як тільки соняшник дозволить, будемо проводити міжрядний обробіток. Певна річ, були в нас і шкідники, зокрема, піщаний мідляк. Утім, наше насіння від початку було протруєне і відповідно захищене від подібних жуків. Відзначу, що частину насіння ми самотужки обробляли препаратом Круїзер ОSR 322 FS. А загалом, повторюся, ситуація на полі, де засіяно соняшник, не викликає якихось хвилювань».
Сергій Лошаков,
головний агроном
ТОВ Маяк
Валерій Демідко,
заступник генерального директора з агротехнологічного виробництва ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи»
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
Донецька область, Олександрівський район
Полтавська область, Карлівський район
Земельний банк - 4 000 га

Площа під соняшник - 1 400 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, переробка


Земельний банк - 13 000 га

Площа під соняшник - 2 700 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, овочівництво, переробка