РЕНТАБЕЛЬНIСТЬ
СОНЯШНИКА
ПОСІВНІ РОБОТИ
У продовження спецпроекту «Рентабельність», який покликаний наочно продемонструвати процес вирощування соняшника та оцінити його рентабельність у різних виробничих умовах, генеральний директор господарства «АПК Докучаєвські чорноземи» (Карлівський район Полтавської області) Анатолій Кибка та головний агроном господарства «Маяк» (Олександрівський район Донецької області) Сергій Лошаков детально розповіли про посів соняшника у своїх господарствах.
ПОСІВНА СОНЯШНИКА
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи

«Ми тільки нещодавно розпочали посів соняшника, до цього не дозволяли погодні умови. Були заморозки, тож вирішили почекати. Наразі вже закінчуємо. Спершу сіяли під Clearfield®. Зокрема, засіяли 100 га під Clearfield® Plus. Решту — під класику. Загалом соняшником засіємо 1400 га.


Цьогоріч глибина посіву насіння становила 4 см, проміжна відстань — 25 см (чотири насінини на погонний метр), а міжрядкова ширина — 70 см.

Щодо добрив, то ми їх вносили під оранку. На різних полях додавали або 100 кг/га нітроамофоски, або стільки ж амофоски.

За добу сіяли приблизно 80 га. Посівні агрегати в нас італійського бренду Gaspardo, й одна така сівалка за добу покривала 25 га. Трактори рухалися із середньою швидкістю 5–5,5 км/год. Швидкість обмежили спеціально, адже за умов більш швидкого пересування техніки йде протяжка, що призводить до порушення відстані між рослинами. А це дуже погано. Тож робимо, можливо, не так швидко, як інші, проте якісно».


«Цьогоріч погодні умови для посіву соняшника складаються вдало. Попередньо ми планували розпочати посівну з 15 квітня, але були невеликі заморозки, тож вирішили почекати, дати ґрунту прогрітися до необхідної температури. Загалом посівну кампанію по соняшнику завершили за вісім робочих днів.

Глибина посіву насіння становила 4–5 см, густота — чотири-п'ять насінини на погонний метр, а міжрядкова відстань була стандартною — 70 см. Також під час посіву вносили нітроамофоску NPK 16:16:16 по 150 кг/га.

За добу вдавалося засіяти близько 400 га. Використовуємо посівні агрегати Horsch Maestro та KUHN Planter, всього маємо сім сівалок у господарстві. Трактори в середньому рухалися зі швидкістю до 10 км/год. Однак у кожної сівалки є персональний регламент, де чітко прописані правила її використання, у тому числі й швидкість при посіві. Тож сіяли згідно з прописаними інструкціями. Відзначу, що в наявності маємо 8- та 24-рядові сівалки.

Посівною кампанією соняшника ми повністю задоволені. У нас все йде за планом, без усіляких ексцесів».
Сергій Лошаков,
головний агроном
ТОВ Маяк
Анатолій Кибка,
генеральний директор ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
Донецька область, Олександрівський район
Полтавська область, Карлівський район
Земельний банк - 4 000 га

Площа під соняшник - 1 400 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, переробка


Земельний банк - 13 000 га

Площа під соняшник - 2 700 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, овочівництво, переробка


Нагадаємо, Landlord у партнерстві з компанією Syngenta створили унікальний спецпроект «Рентабельність».
У ньому на прикладі двох господарств відображатиметься повний цикл вирощування соняшника в різних кліматичних зонах протягом сезону 2019 року. Які гібриди обирають аграрії, за якими технологіями вирощують та на який врожай розраховують? Тут зібрані дані, які стануть у пригоді кожному фермеру!