Спецпроекти / Рентабельність соняшника     24 серпня 2019 10:29

Сівба, підживлення, обробіток: Анатолій Кибка поділився досвідом вирощування соняшника

«АПК Докучаєвські чорноземи» володіє земельним банком 13 000 га в Полтавській області, з них 2700 га відведено під соняшник. У господарстві напрацьована технологія вирощування цієї культури, й нинішній рік не виняток: від схеми не відхилялися.

Редакція Landlord у партнерстві з компанією «Сингента» продовжують спецпроєкт «Рентабельність соняшника». Його мета — наочно продемонструвати процес вирощування соняшника в Україні та оцінити його рентабельність.

Про особливості сівби соняшника та застосування технологій обробітку рослин розповів журналістам Landlord директор «АПК Докучаєвські чорноземи» Анатолій Кибка.

Особливості сівби

  • Цього року на підприємстві сіяли соняшник у 15­х числах квітня. Погодні умови сприяли проведенню посівних робіт у Полтавській області.
  • Глибина посіву насіння становила 4–5 см, густота — 4–5 насінин на погонний метр, ширина міжрядь — 70 см.
  • При сівбі вносили нітроамофоску NPK 16:16:16 із розрахунку 150 кг/га.

Читайте: Технології, препарати та результат: яку квітку отримали учасники проекту Рентабельність соняшника

Технології

  • При класичній технології вирощування соняшника ґрунтові гербіциди добре стримали бур’яни, і лише на незначній площі довелося провести міжрядний обробіток.
  • Насіння соняшника в господарстві було протруєне препаратом Круїзер® 350 FS, тому шкідники, зокрема піщаний мідляк, не викликали хвилювань.
  • У досходовий період під класичний соняшник вносили гербіцид Гезагард з нормою витрати 2,5 л на 1 га.
  • При застосуванні виробничих систем Clearfield® та Clearfield® Plus використовували оригінальні гербіциди імідазолінової групи. Ефективністю гербіцидів у господарстві задоволені.
  • У процесі вегетації рослин проводили позакореневе підживлення бором.

 «Ми працювали з різними ґрунтовими гербіцидами, знаємо, які краще працюють у посуху, які гірше. Якщо ми маємо таку технологію, що дає нам великий врожай, навіщо щось змінювати? Але, звичайно, дивимося та тестуємо нові технології, гібриди», — прокоментував Анатолій Кибка.

Нагадаємо, що у спецпроєкті «Рентабельність соняшника», який Landlord реалізує в партнерстві з компанією «Сингента», ви можете наочно ознайомитися з процесом вирощування соняшника в Україні та оцінити його рентабельність.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також