Новини / Аналітика     14 вересня 2023 15:48

В Україні обвалилися закупівельні ціни на соняшник

Суха погода в наступні 2-3 тижні прискорить збирання соняшника та сої, що збільшить обсяг пропозицій

В Україні закупівельні ціни на олійні культури продовжують падати на тлі збирання урожаю та блокування портів Чорного моря, а також заборони імпорту соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх країн ЄС, інформує graintrade.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Суха погода в наступні 2-3 тижні прискорить збирання соняшника та сої, що збільшить обсяг пропозицій.

Зауважується, що закупівельні ціни на соняшник впали до 10500-12000 грн/т з доставкою на завод на тлі блокування експорту соняшникової олії та шроту через порти Чорного моря та зростання вартості доставки через Румунію та Польщу.

Низький експортний попит на соняшник в країнах ЄС посилює тиск на ціни в Україні, хоча торік саме експортні поставки підтримали внутрішні закупівельні ціни.

Тоді як ціни на соняшникову олію з доставкою покупцям залишаються на рівні 900 $/т, але падіння цін на фуражне зерно знизить ціни на шрот, що посилить тиск на ринок соняшника.

Нагадаємо, у південних регіонах України почався перший збір соняшника. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни, повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

У липні значення індексу цін на рослинні олії становило 129,8 пункту, що на 14 пунктів (на 12,1%) вище проти червневого показника, і є його першим приростом після безперервного семимісячного періоду зниження.

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Стало відомо, що в Україні розробили план зростання виробництва олійних та зернових культур до 150 млн т за 10 років.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також