Новини / Трейдинг     17 травня 2023 09:15

“Укроліяпром” пропонує запровадити квотування експорту соняшнику


“Укроліяпром” не перешкоджає експорту насіння соняшнику, але пропонує запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Про це повідомив генеральний директор асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук, пише  Інтерфакс-Україна“.

“Зараз оптимальний момент для ухвалення урядом такого рішення. Цей механізм принесе держбюджету близько 3 млрд грн, які можна буде спрямувати на виплату зарплат військовим”, — наголосив він і повідомив, що асоціація надіслала відповідні пропозиції прем’єр-міністру.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Також Степан Капшук зазначив, що Україні вигідна введена ЄС заборона на імпорт насіння соняшнику до п’яти сусідніх країн, оскільки вітчизняні олійноекстракційні заводи не забезпечені в достатній кількості сировиною і постійно відчувають її дефіцит,

“До війни в Україні налічувалося 108 заводів із виробництва олії. Сумарно вони могли виробляти 24 млн т олії, з яких 10 млн т — соняшникової. Однак цим підприємствам ніколи не вдавалося працювати на повну потужність через брак сировини, яку Україна експортувала. У найкращі сезони олійноекстракційним заводам вдавалося отримати 19 млн т олії”, — пояснив Капшук.

Він повідомив, що раніше потенціал українських олійноекстракційних заводів давав змогу виробляти 40-50 тис. т олії на добу. Через воєнні дії в Україні перестали працювати близько десятка великих операторів, тому щодня заводи виробляють 35 тис. т продукту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Нагадаємо, на Одеській митниці “просочився” за кордон “лівий” соняшник на два мільярди гривень.

Міністерства сільського господарства Болгарії та України починають роботу над підготовкою спільної заяви щодо механізмів впливу у разі ринкових збурень, зокрема різких цінових змін, у двосторонній торгівлі соняшниковою олією.

У цьому сезоні Україна стала провідним постачальником соняшникового шроту до Європи. За п’ять місяців найбільші обсяги українського соняшникового шроту імпортував Китай, 53% від загального об’єму.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також