Новини / Трейдинг     25 жовтня 2022 11:12

Представники олійно-жирової галузі України просять збільшити мито на експорт соняшника майже втричі


Представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Про це повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

Пропозицію створити робочу групу між міністерством та профільною асоціацією “Укроліяпром” для розв’язання питання висловив її представник Станіслав Таршин, бенефіціар компанії “ГрадОлія”.

“Ми розуміємо, що валовий збір соняшнику цього року буде на 30% меншим порівняно з минулим роком, не 16 млн тонн, а 9-10 млн тонн. Можете вважати, що з початку війни вже експортували 1,7 млн тонн, і не менше ще вивезуть у майбутньому. Ми знову залишимося без робочих місць, без надходження валюти та іншого”, – наголосив він.

Таршин розповів, що через російське вторгнення та тимчасову окупацію частини території України, олійно-жирова галузь може зіткнутися з нестачею сировини для виробництва соняшникової олії внаслідок меншого врожаю соняшнику в 2022 році. Це може призвести до недозавантаженості підприємств галузі, скорочення надходження валюти від продажу олії за кордон, а також закриття підприємств та зростання безробіття в країні.

Для недопущення такого розвитку подій Таршин запропонував встановити мито на вивіз із країни насіння соняшнику в розмірі 10% замість нинішніх 3,5%.

Крім того, представник “Укроліяпрому” закликав міністра економіки стимулювати в Україні глибоку переробку соняшникової олії, що включає її очищення та фасування перед продажем за кордон.

“Нам би слід скоротити експорт сирої соняшникової олії на користь переробленої. Багатьом здається, що якщо ми експортуємо не соняшник, а сиру олію, то це кінцева продукція. Це велика помилка – така олія є сировиною, яка згодом переробляється багатьма країнами світу. Ми експортуємо 6-6,5 млн тонн щороку, а у нас лише 0,5 млн тонн з’їдається в країні”, – уточнив Таршин.

За його словами, щоб наростити глибоку переробку соняшникової олії на 50% нинішнього рівня, в Україні потрібно побудувати близько 20 підприємств цього профілю, це додатково створить у країні десятки тисяч робочих місць.

Нагадаємо, росіяни викрали з тимчасово окупованих територій України близько 500 тис. т зернових, десятки тисяч тонн соняшникові олії, сотні кілограмів овочів, а також вкрали в українських аграріїв с/г техніку.

Елеватори Групи компаній “Агрейн” розпочали приймання та сушіння соняшнику врожаю 2022. Паралельно відбувається процес відвантаження зерна минулорічного врожаю.

Департамент BASF Agricultural Solutions презентує українським аграріям три нові гібриди соняшнику – ЕС АВЕРОН СУ, ЕС ЯСМІНІС КЛП та АКОРДІС КЛП. Цим гібридам властиві високий потенціал урожайності, високий вміст олії, стійкість до хвороб і посухи, а також стійкість до несправжньої борошнистої роси завдяки наявності гена PL6 та PL8.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також