Новини / Аналітика     12 липня 2023 18:07

Цьогоріч врожай олійних буде більшим на 7,7% — Укроліяпром

Фахівці вважають, що у країні зберуть більше насіння соняшника на 6,5%, сої — на 12,2%, насіння ріпаку — на 9,1%

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фахівці вважають, що у країні зберуть більше насіння соняшника на 6,5%, сої — на 12,2%, насіння ріпаку — на 9,1%.

Варто враховувати, значно менші їх перехідні залишки на початок 2023/24 МР проти початку 2022/23 МР. Відповідно і пропозиція у 2023/24МР буде менша, що потребує термінового вжиття заходів на Урядовому рівні щодо створення умов для максимальної внутрішньої переробки та нарощування експорту продукції з високою доданою вартістю, — пояснили в асоціації.

Нагадаємо, аграрії 12 областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

Аграрії Одещини, Миколаївщини та Дніпропетровщини розпочали збирання озимих культур: ячменю, пшениці та гороху.

На Миколаївщині ТОВ “СП “ПАЕК” розпочало збиральну кампанію 2023 року.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур, інформує пресслужба Чернівецької ОВА.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га, інформує пресслужба Волинської ОВА.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також