Новини / Аналітика     02 листопада 2023 19:53

Україна посіла друге місце за експортером замороженої малини в ЄС

Загалом, у 2022 році ЄС імпортувала заморожену малину на суму $1,13 млрд

З початком повномасштабної війни Україна стала другим за величиною експортером замороженої малини в Європейський Союз, мовиться в огляді ринку замороженої малини, підготованому Командою підтримки реформ Мінекономіки України (RST Mineconomy) в рамках проєкту Export Booster, передає agroreview.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За минулі 5 років експорт замороженої малини виріс у 5,4 раза у грошовому еквіваленті та у 2,7 раза у натуральному вираженні.

Найбільші ринки збуту – це Польща та Німеччина. Інші країни ЄС – Нідерланди, Чехія, Австрія, Італія, Бельгія, Франція також показують значний інтерес до української ягоди.

Україна стала ключовим гравцем у постачанні замороженої малини до ЄС. Це відбулося в умовах активного зростання попиту на цей продукт, особливо в 2021-му та 2022-му роках. За цей час Україна стала другим за величиною експортером замороженої малини в ЄС після Сербії з об’ємом експорту в $121 млн. Таким чином, українські виробники замороженої малини забезпечили майже чверть (24,2%) зростання імпорту цієї продуктової групи до ЄС.

Загалом, у 2022 році ЄС імпортувала заморожену малину на суму $1,13 млрд.

Нагадаємо, за перше півріччя 2023 року Україна потроїла експорт замороженої малини на ринок США. Це дало змогу Україні вперше увійти в десятку найбільших постачальників замороженої малини на ринок США, посівши восьме місце в рейтингу найбільших експортерів.

Сезон малини літніх сортів плодоношення перетнув свій екватор. Урожайність непогана, утім, через дощі є питання щодо якості продукції.

Експерти зауважують, що обвал цін у даному сегменті був цілком очікуваним, проте межі зниження ціни, як і раніше, ще не вичерпані.

На початку липня на українському ринку з’явилася перша малина. Так, вартість малини, станом на 2 липня, стартувала від 35 грн і сягає 70 гривень за літрову банку, в залежності від регіону.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі