Новини / Садівництво     19 червня 2022 16:43

Лісові господарства на Хмельниччині збільшили площу для вирощення городини та ягід в 5 разів

Посіви ягід та овочів збільшили через повномасштабну війну.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть. Про це розповів директор державного підприємства “Ярмолинецьке лісове господарство” Іван Кирилюк, передає “Суспільне“.

Так, збільшили посіви та почали вирощувати культури, які раніше не садили – картоплю, якої зараз 3 гектари, помідори та 2 гектари перцю. Наразі в лісгоспі сезон полуниці – саме з неї розпочинають процес жнивування, далі піде смородина, згодом – ожина. У Ярмолинецькому лісовому господарстві є 2 гектари полуниці. Для неї виділили ще землю, її планують засадити осінню. Поки тут посіяли сою. Загалом полуницю планують висадити на 5 гектарах.

За словами лісничого Зіньківського лісництва Миколи Магаляса, між рядами молодої малини посадили кріп, цибулю, червоний буряк та інші овочі, щоб земля не пустувала. Чоловік пояснює, що такі насадження малині не шкодять, адже ягода почне дозрівати, коли овочі зберуть.

“0,7 гектара у нас овочевих культур, тобто це і бурячки, і морква, і капусти, і перці”, – зазначив лісничий.

Частину овочів використають для приготування сухих супів українським воїнам. Решту городини, яка залишиться, продадуть. Розповідає Іван Кирилюк. За його словами, всі 10 лісових господарств Хмельницької області додатково займаються побічним лісовим користуванням – вирощують городину на 18 гектарах землі.

“Кожен певною мірою робить щось для того, аби мати свою торгову марку і заразом йти назустріч Збройним силам, в першу чергу, в тому виклику, який дала нам війна, на жаль”, – наголосив Кирилюк.

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 року).

Також стало відомо, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також