Новини / Кооперативи / Овочівництво     25 квітня 2022 13:18

Ягідні кооперативи перепрофільовуються на овочі

Агрохолдинги з великим земельним банком та невеликі фермерські господарства сьогодні стали єдиним аграрним фронтом.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством. Про це пише AgroPortal.ua із посиланням на інформацію від компанії “Контінентал Фармерз Груп”. За цей час створено приблизно 30 сільськогосподарських об’єднань — серед них ягідні, молочні, пасічні.

Відзначається, що агрохолдинги з великим земельним банком та невеликі фермерські господарства сьогодні стали єдиним аграрним фронтом. Підтримують одне одного, допомагають із забезпеченням насіння, добрив та ЗЗР — працюють заради перемоги та кожного українця.

Одним із кооперативних об’єднань, яке підтримав “Контінентал”, став кооператив “Ягідний рай”, який працює на Хмельниччині з 2017 року. Починали з малини, згодом додали полуницю, але цьогоріч роблять акцент на овочах: картоплі, цибулі, буряках, редисі, огірках, помідорах, зелені.

“Контінентал Фармерз Груп” передала кооперативу 3,5 т власної насіннєвої картоплі, а також профінансувала придбання трьох овочевих сівалок.

“Ягідний рай” садитиме овочі на площі понад 10 га. Вирощений урожай передадуть для харчування внутрішньо переміщених осіб, у регіони, де бракуватиме продовольства, та українським захисникам.

Ба більше, компанія “Контінентал” допомогла з насінням картоплі й жителям Миколаївщини.

Нагадаємо, російські військові на Херсонщині забирають овочі у місцевих фермерів та постачають до тимчасово окупованого Криму.

Раніше Landlord повідомляв, що швейцарська компанія має намір запустити експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” в Україні.

У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 року).

Також стало відомо, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також