Новини / Аналітика     14 липня 2023 17:34

На українському ринку відзначають стрімке здешевлення малини

Сьогодні малина в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року

В Україні помітно знизилися ціни на малину, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Експерти зауважують, що обвал цін у даному сегменті був цілком очікуваним, проте межі зниження ціни, як і раніше, ще не вичерпані.

Головною причиною негативного цінового тренду є стрімке збільшення пропозиції місцевої ягоди на ринку і натомість досить низького попиту малину.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Українські садівники озвучують ціни на малину в діапазоні 35-60 грн/кг ($0,96-1,64/кг), що в середньому на 27% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Тоді як більшість фермерів вже відмовляються від збирання ягід, оскільки закупівельні ціни на малину вже впали до 35 грн/кг ($0,96/кг)- на свіжий ринок, а на заморожування і зовсім до 17($0,46/кг) грн/кг. За словами основних гравців ринку, українським садівникам на сьогодні стає невигідно вирощувати малину, тому вони втрачають інтерес до цієї ягоди, оскільки поточний діапазон цін у даному сегменті не покриває навіть витрат на збирання малини.

Сьогодні малина в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас, якщо ситуація з темпами реалізації даної ягоди не покращиться, то негативні цінові тенденції в даному сегменті переважатимуть і надалі.

Нагадаємо, на початку липня на українському ринку з’явилася перша малина. Так, вартість малини, станом на 2 липня, стартувала від 35 грн і сягає 70 гривень за літрову банку, в залежності від регіону.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також