Новини    30 жовтня 2023 19:58

Україна може конкурувати з іншими країнами у виробництві біометану – Мінагрополітики

Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь і, відповідно, один з найкращих в світі потенціалів для виробництва біометану

Україна має великий потенціал для задоволення своїх та європейських енергетичних потреб внаслідок залишків і відходів сільськогосподарського виробництва. Енергетичний потенціал біомаси в Україні становить понад 25 млн тонн нафтового еквівалента на рік, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, Європейський Союз має плани з виробництва біометану до 35 млрд м3/рік до 2030 року.  Україна потенційно може забезпечити до 20% цієї потреби.

У виробництві біометану Україна може конкурувати з будь-якими країнами та запропонувати найдешевшу сировину. Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь і, відповідно, один з найкращих в світі потенціалів для виробництва біометану, — зазначив Головня.

Він також додав, що біометанові та біогазові заводи також виробляють дигестат, який може стати основним органічним добривом необхідним для відродження грунтів.

Використання біоенергетичного потенціалу аграрної галузі та переробної промисловості сприятиме децентралізації енергосистеми та надійному енергозабезпеченню громад. Також збільшить доходи агровиробників внаслідок додаткового прибутку від реалізації або використання решток та отримання якісного органічного добрива. В цілому зміцнить енергетичну безпеку держави, — наголосив Віталій Головня.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні”, прийнятий Верховною Радою 9 серпня.

У 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

13 квітня на Чернігівщині відкрився перший в Україні біометановий завод: кубометри газу пішли в газорозподільчі мережі. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

У 2030 році український бізнес зможе виробляти до мільярда кубів біометану, а в 2050-му — 16 млрд кубів.

У Німеччині дві потужні організації виступили з ідеєю прискорення розвитку експорту біогазу з України до Євросоюзу, аби зменшити залежність ЄС від російського газу

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...