Новини    19 вересня 2023 14:33

Інвесторів звільнили від низки податків заради будівництва біометанових заводів в Україні

Зміни дозволять зробити будівництво нових біогазових і біометанових заводів привабливішим для потенційних інвесторів шляхом звільнення від низки податків

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні”, прийнятий Верховною Радою 9 серпня.

Серед важливих змін – це поширення дії закону на виробництво біогазу і біометану (зокрема скрапленого або стисненого), інформує пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Такі зміни дозволять зробити будівництво нових біогазових і біометанових заводів привабливішим для потенційних інвесторів шляхом звільнення від низки податків, а також ввізного мита при імпорті нового обладнання та комплектуючих.

Читайте також: В Україні пропонують збудувати понад 30 біометанових заводів

Завдяки цьому закону Держава робить ще один вагомий крок, щоб створити сприятливі умови для розбудови сфери виробництва біогазу та біометану в Україні. Від розгортання проєктів у зазначених сферах залежить можливість нашим громадам стати енергонезалежними та економічно розвинутими, – прокоментував заступник Голови Віктор Білько.

Нагадаємо, у 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

13 квітня на Чернігівщині відкрився перший в Україні біометановий завод: кубометри газу пішли в газорозподільчі мережі. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...