Новини / Технології     05 лютого 2023 19:22

У Китаї генетикам вдалось клонувати корову – дає 18 тонн молока на рік

Успішно здійснений експеримент має високе значення для відродження тваринницької галузі Китаю, адже сьогодні близько 70% молочних корів на фермах країни імпортовано

Нещодавно вчені з Північно-західного університету A&F успішно побачили народження трьох клонованих корів із дуже бажаними рисами в автономному районі Нінся-Хуей на північному заході Китаю, що стало першою успішною спробою китайських вчених зібрати, відновити та зберегти ресурс зародкової плазми “суперкорів” у Китай за допомогою методу перенесення ядер соматичних клітин та ефективного їх відтворення.

Зокрема відбулось клонування корови високопродуктивної голштинської породи, яка здатна щорічно давати 18 т молока, повідомляє Global Times.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зазначає керівник наукової групи Цзінь Япін, успішно здійснений експеримент має високе значення для відродження тваринницької галузі Китаю, адже сьогодні близько 70% молочних корів на фермах країни імпортовано з інших країн.

Так, це дозволяє сконцентрувати та зберегти економічно доцільним найкращих корів у країні, і це успіх у зусиллях країни щодо відродження свого сільськогосподарського сектору з життєво важливою племінною худобою.

Потрібно 2-3 роки на те, щоб створити стадо, що складається з більш ніж 1000 суперкорів, яке стане міцною основою для розв’язання проблеми залежності Китаю від постачання тварин з-за кордону.

Нагадаємо, у господарствах вирощують дві основні форми пшениці: макаронну та хлібну. Разом вони відіграють вирішальну роль у раціоні приблизно 4,5 мільярда людей, зазначив професор Грем Мур, генетик пшениці та директор Центру Джона Іннеса, одного з провідних дослідницьких інститутів рослинництва в світі.

Пошук способів змусити культури давати більше олії в насінні є святим Граалем для сільськогосподарської галузі. Однак більшість олійних культур, таких як олійна пальма, соя, соняшник, ріпак, арахіс, уже мають високий відсоток олії у своїх плодах або насінні, і важко підвищити вміст олії за допомогою традиційних методів схрещування культур.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

У жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також