Новини / Технології     23 січня 2020 11:02

Органічна їжа цілий рік без водопостачання: український стартап розриває шаблони в Кувейті

Майже 30 українських компаній представили в Кувейті свої розробки у сфері смарт-технологій, легкої та харчової промисловості, медицини тощо. Серед них – «розумні ферми», які дозволять вирощувати зелень за будь-яких кліматичних умов.

Про це повідомляє Бізнес.

На виставці, що працює в Торгово-промисловій палаті Кувейту в рамках бізнес-форуму, серед інших стартапів із України представлена  розробка Smart Oasis Farm. Це «розумна ферма» для вирощування зелені в будь-якому кліматичному поясі, навіть без підключення до систем водопостачання.

«Розумна ферма» складається з теплоізольованого контейнера, в якому розміщені конструкції, здатні конденсувати воду з повітря. Вологу система перетворює в туман, збагачуючи поживними речовинами та киснем. Далі цей «збагачений туман» живить коріння рослин.

 Для освітлення рослин використовують світлодіоди повного спектра.

Новий стартап українців дозволяє вдвічі підвищити врожайність, порівняно з технологіями, які вже працюють у світі, розповів Алекс Приходько, засновник проєкту.

Читайте: 3000 кг органічних овочів на рік: сіті-ферма на даху годує пацієнтів бостонської клініки 

Він пояснює: кожна теплиця спроможна виробити до 6000 кг зелені на рік. За підрахунками компанії IDA, рентабельність «розумної ферми» значно перевищує всі нині існуючі й складає від 6 місяців до 4 років.

Технологію збирання конденсату з повітря команда компанії IDA вже працює в проєкті Smart Oasis Lounge в ОАЕ. Автономні фонтани українських розробників, які конденсують воду з повітря, розміщені в інноваційному парку Al Mamzar Smart Park в Дубаї.

Також подібну технологію застосували в автономних системах очищення сонячних панелей Smart Oasis Solar, які забезпечують максимальну щоденну ефективність генерації сонячної енергії.

Свою нову розробку – Smart Oasis Farm українська компанія також збирається демонструвати на Всесвітній виставці EXPO-2020 (Дубай, ОАЕ).

Landlord раніше повідомляв, що на виставці CES у Лас-Вегасі представили гідропонну міні-ферму, які створили колишні співробітники НАСА.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також