Новини / Технології     03 листопада 2022 15:08

В Ізраїлі вчені хочуть виростити зелень на Місяці


Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

Про це повідомляє видання “Детали”, пише agrotimes.ua.

Інститут імені Якоба Блауштейна спеціалізується на сільському господарстві у найпосушливіших регіонах землі, у тому числі – у пустелі Негев на півдні Ізраїлю. Зараз він готується зробити крок за межі Землі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ізраїльські вчені спільно з колегами з Австралії та Південної Африки планують у 2024-2025 роках відправити на Місяць на борту космічного апарату “Берешит 2” мініатюрну двокілограмову теплицю. Герметичний контейнер нестиме ґрунт, насіння швидкорослих рослин та апаратуру для поливу та нагріву насіння.

Після того, як досягнуть поверхні Місяця, апарат увімкнеться і почне нагрівати та зволожувати насіння. Усередині теплиці підтримуватиметься атмосфера, ідентична земній. Міні-теплиця фотографуватиме насіння та паростки та надсилатиме інформацію на Землю. Вона пропрацює від батареї лише 72 години, тому для експерименту обрано насіння рослин, що швидко ростуть.

Паралельно на Землі інші учасники експерименту, ізраїльтяни і не тільки, серед них навіть школярі, будуть пророщувати таке ж насіння. Мета експерименту – перевірити, як на розвиток паростків вплине місячна мікрогравітація.

Як відомо, астронавти на Міжнародній космічній станції вирощують рослини у невагомості. Але на Місяці, в умовах мікрогравітації, поки що був проведений лише один подібний експеримент. У січні 2019 року китайський космічний апарат “Чан’є-4” сів на зворотному боці Місяця. На його борту був 18-сантиметровий контейнер із ґрунтом, водою, повітрям та насінням рослин. З насіння проросли сходи бавовни, ріпаку та картоплі.

Нагадаємо, NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у рамках реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також