Новини / Технології     29 жовтня 2022 13:13

У Румунії запрацювали перші вертикальні теплиці


У жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

Про це пише видання Romania-Insider.

“Це масштабний екологічний та розумний сільськогосподарський проєкт, орієнтований на нові тенденції здорового споживання та відповідальний за принципи сталого розвитку ООН”, — кажуть розробники.

Зазначається, що операційний цикл установки розрахований для розробки стійких методів ведення бізнесу в довгостроковій перспективі, тому теплицю побудували в безпосередній близькості від логістичного центру Kaufland Ploiesti, щоб скоротити транспортно-логістичний ланцюжок та вплив на навколишнє середовище.

“Green Hub Kaufland від Ultragreens – це більше, ніж стійкий проєкт. Це новий етап нашого партнерства з Ultragreens, завдяки якому ми розширюємо асортимент мікротеплиць та свіжої зелені, доступних у гіпермаркетах Kaufland. Це передові, енергоефективні технології, які забезпечують модель відповідального сільського господарства відповідно до міжнародних екологічних стандартів”, — каже Марко Хессль (Marco Hößl), генеральний директор Kaufland у Румунії та Республіці Молдова.

Виробничий підрозділ розташований у сучасному промисловому цеху площею 180 кв. м та площею вирощування 1250 кв. м, отриманим шляхом перекриття семи площ вирощування.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Рослини ефективно вирощуються цілий рік у гідропонній системі, при цьому споживання води становить лише 5% від того, що використовується у традиційному сільському господарстві, а виробничі цикли варіюються від 10 до 20 днів. Для вирощування рослин використовується ультрафіолетове випромінювання, світлодіодні лампи відрізняються мінімальним енергоспоживанням, а закрита вертикальна система вирощування дозволяє вести більш стійке сільське господарство, крім забруднення ґрунту пестицидами та добривами.

“Два роки тому ми встановили перші теплиці Micro у магазинах Kaufland у Бухаресті, при цьому рослини вирощувалися безпосередньо у гіпермаркетах – це був наш перший крок до створення гіперлокалізованого міського сільського господарства. Ми завжди вважали рішення для вертикального землеробства у приміщенні відповіддю на деякі з найсерйозніших проблем, з якими люди стикаються сьогодні у світі: нестача продуктів харчування, які не містять пестицидів, нестабільність поставок продуктів харчування, забруднення довкілля та розтрата ресурсів.В особі Kaufland ми знайшли ідеального партнера, з яким ми впроваджуємо інновації прямо тут, вдома, для стійкого та надійного сільського господарства, яке поєднує у собі переваги здорової їжі та соціально відповідальне майбутнє”, — зазначає Крістіан Тюдор, засновник Ultragreens.

Щорічна продукція хаба — близько 60 тонн — повністю розподілятиметься у мережі гіпермаркетів.

Нагадаємо, вертикальні теплиці активно розвиваються в усьому світі. За даними Agritecture Consulting, тільки у 2020 році в світі з’явилися 74 нові компанії, які спеціалізуються на тепличному бізнесі в міському середовищі (urban farms). Наприклад, компанія AppHarvest (Кентуккі, США), що є оператором вертикальних теплиць, оголосила про плани постачати великим торговельним мережам країни – Kroger, Walmart і Publix – 45 млн фунтів (20,4 тис. тонн) томатів на рік зі своєї ферми, розташованої на 60 акрах (24 га).

Технологія вертикальних ферм дозволяє фермерам ОАЕ прискорити вирощування овочів у 3-4 рази і знизити витрати води на 95% у порівнянні з традиційним методом.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також