Новини / Технології     25 червня 2019 17:24

У Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі

Минулої п’ятниці в Kasoaka, Японія, компанія SARA Inc. відкрила нову теплицю площею 13 га, де вирощуватимуть перець, томати та салат. Це найбільший у країні скляний оранжерейний проект на одній ділянці, особливістю якого є живлення від електростанції на біомасі.

Про це повідомляє HortiDaily.

Компанія SARA працює на ринку з 2016 року і на сьогодні є найбільшим виробником томатів у Японії.

Особливості нової теплиці

  • Масштабність – площа 128 269 м².
  • Використання робототехніки – максимально автоматизовано систему вирощування салату.
  • Система охолодження води і збагачення її нано-бульбашками.
  • Пересувна система NFT для вирощування, виготовлена компанією Green Product Systems (у світі сьогодні працює лише дві такі системи в напівзакритих теплицях).
  • Для томатів обрано прозоре скло, тоді як салат і перець ростуть під Smartglass (оброблений варіант, в якому дисперсія/розсіювання світла пристосовується до кута вхідного світла).

 «Енергія є однією з основних витрат нашого бізнесу, – говорить керівник компанії Таїзо Сано. – Префектура Окаяма, де ми розміщуємося, відома як земля сонця. Завдяки цьому природному світлу близько 2100 годин на рік ми можемо вирощувати овочі цілорічно без штучного освітлення, і ми хочемо максимально використати доступне світло».

Тож, теплиця повністю розроблена для оптимального використання природного світла.

  • Як вимагає японська промисловість, проект також є стійким до землетрусів.

Технічні засоби

Теплиця побудована компанією Van der Hoeven і автоматизована Hoogendoorn. За словами Таїзо Сано, вони зробили «серйозний розрахунковий і суперінженерний проект», в якому кліматичний контроль має велике значення.

Читайте: На сьогодні у США зійшло лише 71% сої. Стан посівів – найгірший за 27 років

«Температура на об’єкті може досягати 37–38°С у поєднанні з вологістю 85%, тобто ми повинні робити все можливе, щоб уникнути розвитку грибкових захворювань. Навіть у нічний час влітку температура залишається понад 30°С, тому нам потрібні правильні інструменти для роботи в цих умовах», – каже керівник SARA.

Тепло та енергія

Сама теплиця напівзакрита: вона працює з невеликим надлишковим тиском і використовує вентилятори для поширення повітря і CO2, поліпшує клімат-контроль і затримує комах. Воду постачає місто, але перед використанням на фермі її дезінфікують УФ.

Об’єкт має електростанцію на біомасі, що працює на деревній трісці та виробляє електроенергію потужністю 10 МВт. Електроенергія продаватимеся в основному до електромережі, у  теплиці буде використано 20%. Таким чином, компанія також робить свій внесок у стратегію розвитку японського суспільства, де заміна ядерної енергії є важливою темою.

Система кондиціонування

Тепло, яке генерується системою, використовується в теплиці. Завдяки встановленню системи очищення газу, CO2 з електростанції з біомаси також буде використовуватися в теплиці, поліпшуючи зростання рослин. Але найцікавішим є те, як пара, що генерується котлами, буде використана для адіабатичного охолодження. Разом з Van der Hoeven була створена нова установка для цього.

«Охолоджувачі працюють на парі з котлів. Таким чином, ми можемо використовувати всю потужність, яку ми виробляємо, і вирощувати овочі найвищої якості навіть у таких жарких і вологих умовах», – розповів Таїзо Сано.

Landlord раніше повідомляв про те, що польський гігант садівництва побудує органічну теплицю на 20 га за 60 млн євро.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також