Новини / Технології     02 травня 2019 09:44

На Марсі вирощуватимуть овочі: NASA обрала переможця в конкурсі теплиць

Конкурс NASA BIG Idea Challenge-2019 виграла команда з Дартмутського коледжу, представивши проект гідропонної теплиці, в якій можна буде вирощувати на Марсі 8 сільгоспкультур. За розрахунками, теплиця щодня поставлятиме 3,1 ккал для 4 астронавтів протягом 600 днів.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Читайте: Логістична імперія Кернел: 3500 вагонів та 500 тис. т щомісяних перевезень

У гідропонній теплиці можна буде вирощувати капусту, сою, батат, картоплю, брокколі, полуницю, пшеницю та чуфу. Живильний розчин надходитиме в систему з масивного резервуара під стелею. Освітлення – світлодіодне. Управління теплицею переважно автономне і може бути легко запрограмоване.

За розрахунками, конструкція важитиме 9130 кг і її можна буде відправити на Марс одним вантажем, оскільки її маса – це приблизно 1/10 заявленого корисного навантаження для космічного корабля Starship від компанії SpaceX.

Landlord раніше повідомляв про те, що рослини, відправлені на Місяць, китайським космічним апаратом Chang’e-4, дали перші паростки. Це перший випадок проростання насіння в умовах низької гравітації і сильної радіації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також