Новини    02 лютого 2023 19:19

Садівники відмовляються від “багатовекторності” при вирощуванні лохини

Раніше нові насадження закладалися багатьма сортами лохини з різним періодом плодоношення для створення так званого "ягідного конвеєра"

Нині лохина — найпопулярніша серед фермерів ягідна культура. Однак виробники змінюють пріоритети діяльності через те, що внутрішній ринок уже досить насичений, розповів менеджер компанії “ФруТек” Тарас Масловатий в коментарі проєкту “Ягідник”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За підсумками сезону 2022 року найбільший попит спостерігався саме на лохину щиткову, адже це основна ягідна культура, яка вирощується для експорту у свіжому вигляді.

Якщо раніше нові насадження закладалися багатьма сортами лохини з різним періодом плодоношення для створення так званого “ягідного конвеєра”, то зараз ми спостерігаємо більш сфокусований підхід, — зазначив Масловатий.

Тож деякі виробники орієнтуються на експорт, інші планують розширитися в преміум-сегменті вітчизняного свіжого ринку чи вирощувати продукцію суто для потреб переробної промисловості.

Нагадаємо, традиційно лохина вирощується на півночі, заході та частково в центрі України. На півдні та сході її не виробляють. Тому окупація територій ніяк не позначилася на балансі цієї культури. Урожай згаданої ягоди цього року дуже високий – на 30-40% вищий за прогнози, лохина стає “народною” ягодою і ціни на неї знижуються.

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком. Про це повідомив менеджер ТОВ “ФруТек” Тарас Масловатий, пише АgroТimes.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...