Новини / Аналітика     28 грудня 2022 18:27

Лохина стає масовою ягодою і продовжить дешевшати

Врожай ягоди цього року дуже високий – на 30-40% вищий за прогнози, лохина стає "народною" ягодою і ціни на неї знижуються

Традиційно лохина вирощується на півночі, заході та частково в центрі України. На півдні та сході її не виробляють. Тому окупація територій ніяк не позначилася на балансі цієї культури. Урожай згаданої ягоди цього року дуже високий – на 30-40% вищий за прогнози, лохина стає “народною” ягодою і ціни на неї знижуються. На цьому наголосив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, повідомляє SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Це було, звичайно, і погано – лохини стало дуже багато, ринків споживання – набагато менше. Адже курортів, куди раніше “їздила” лохина, як таких, немає. До того ж багато платоспроможних людей поїхали за кордон. Лохина ж поїхати за ними не могла. Тому що логістика була дуже дорога та довга через черги. А лохина – це такий товар, що швидко псується, – наголосив фахівець.

Експорт лохини все ж таки мав місце, але він був на рівні минулого року. Нинішні обсяги виробництва ж були більшими за торішні. Що не скажеш про показники споживання.

Нагадаємо, з огляду на відсутність великої кількості свіжої ягоди, ціна на полуницю цього року не була низькою. Її фактично не заморожували. Загалом цього року Україна мало експортує чи переробляє полуницю, але попит свіжого ринку на неї був задоволений.

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком. Про це повідомив менеджер ТОВ “ФруТек” Тарас Масловатий, пише АgroТimes.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також