Новини    05 липня 2022 20:47

Чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів – в Мінагрополітики відповіли

Вінницька, Чернівецька, Хмельницька,  Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби громадян нашої країни.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

Так, цього року в Херсонській області під овочевими культурами було засіяно 40 тис. га землі, що становить близько 15% до врожаю овочів по Україні, розповів він.

“Цього року деякі області України, зважаючи на ситуацію, збільшили площі посадки овочів “борщового набору”, щоб перекрити їх нестачу через тимчасову окупацію південних регіонів та бойові дії на  території України. Так, п’ять областей Центральної України, які є найбільшими виробниками овочів на контрольованій Україною території, дадуть врожай на рівні 34,22 % до збору по Україні”, – зазначив Ігор Віштак.

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Плодово-ягідних культур в Україні завжди було перевиробництво. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька,  Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби громадян нашої країни. Щодо кавунів, то тут ситуація складніша: херсонських кавунів не замінити, тому розраховувати на низьку вартість цього року не варто, але урожай із Центральної та частково Південної України дещо компенсує цю нестачу, додав Ігор Віштак.

“Через тимчасову окупацію південних територій українці дійсно можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але не надовго. В міру дозрівання цих культур у Центральній, Західній, Північній Україні, та пропозиції від українських тепличних господарств із затримкою у два-три тижні це питання буде вирішене”, – зауважив він.

Нагадаємо, для українців сезонна ягода подорожчає у середньому на 10%. Зростання вартості зумовлене подорожчанням пального, добрив та агресію росії.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Цієї весни на Миколаївщині планувався запуск найбільшого в Україні промислового розплідника тихоокеанської білоногої креветки.Проте війна змінила плани, тож підприємець Любомир Гайдамака переформував бізнес для більш актуальних потреб населення.

Перероблення для аграрія — раціональна бізнес-можливість під час війни, коли російські війська ціленаправлено намагаються знищити запаси продовольства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...