Новини / Рослинництво     19 вересня 2022 17:21

Попри війну в Україні висаджуються нові плантації лохини

Посадки більшості плантацій планувалися і готувалися ще з минулого року

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком. Про це повідомив менеджер ТОВ “ФруТек” Тарас Масловатий, пише АgroТimes.

“Слід зазначити, що блакитний бізнес має досить високий поріг входу, оскільки вимагає серйозних капіталовкладень на етапі закладення нових насаджень — основні витрати спрямовані на підготовку ділянки та посадковий матеріал. Посадки більшості плантацій планувалися і готувалися ще з минулого року, тому нові ділянки лохини все ж таки були закладені цього сезону у весняно-літній період, попри війну”, — зазначив Масловатий.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами менеджера, до осені поточного року, а також уже на 2023 рік заплановано низку нових проектів із закладення насаджень цієї культури та вже розпочато підготовчі роботи. Йдеться переважно про виробників із північних, центральних та західних регіонів України.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

Нагадаємо, сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що спричиняє стрімке скорочення пропозиції на ринку.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також