Український ринок генетично модифікованої сої повинен розвиватися в законодавчо врегульованій площині, однак у країні зараз близько 50% сої — ГМ, зазначив виконавчий директор у Східній Європі асоціації “Дунайська Соя” Володимир Пугачов, передає ІА “АПК-Інформ”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
ГМ-соя зараз вирощується в Україні нелегально, оскільки, згідно з чинним законодавством, сорти мають бути зареєстрованими в держреєстрі, наразі там нуль… За нашими оцінками та оцінками USDA, близько половини української сої — генетично модифікована, — пояснив експерт.
У нещодавно підписаному законі про ГМ-продукцію є “цікаво імплементована директива ЄС, яка дає право Кабміну вводити обмеження на реєстрацію чи вирощування певних ГМ-культур не за науковими, а політичними, економічними чи соціальними причинами”.
Читайте також: Аргентина стала першою країною у світі, що надала дозвіл на комерційне використання ГМО-пшениці
Він також висловив сподівання, що почнеться нормальне регулювання ринку, адже такого не може бути, що за законом ГМ-сої немає, а фактично її десь 50%.
Нагадаємо, у 2023 році масштабні випробування генетично модифікованих сої та кукурудзи в Китаї показали “видатні” результати, інформує Міністерство сільського господарства та сільських справ КНР.
ГМО-культури допоможуть впоратися з наслідками зміни клімату – вчені
У Мінагрополітики пропонують оновити чинну систему державного регулювання в сфері поводження з ГМО.
Верховна Рада України на засіданні 23 серпня ухвалила в другому читанні і в цілому проєкт закону “Про державне регулювання генетичноінженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції” (№5839).
В Україні підтримають виробників не ГМО сої.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!