Новини    12 квітня 2023 19:28

ГМО-культури допоможуть впоратися з наслідками зміни клімату – вчені

Невігластво широкої громадськості  щодо ГМ-продуктів разом із небажанням політиків у деяких країнах перешкоджають просуванню генетично модифікованих харчових продуктів із лабораторії на ринок

Першим генетично модифікованим продуктом, який коли-небудь був комерційно доступним для громадськості, був помідор, винайдений у США в 1994 році. З того часу було створено низку різних генетично модифікованих продуктів, включаючи кукурудзу, бавовну, картоплю та рожевий ананас.

Вчені сподіваються, що позитивні риси нового продукту переважать негативну репутацію ГМО продуктів у свідомості людей, повідомляє Genetic Literacy Project.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Попри те, що ГМО-продукти все ще мають погану славу, насправді є багато вагомих причин, через які зміна генетики організму може бути доцільною. Зокрема багато сортів генетично модифікованих продуктів харчування зробили їх більш стійкими до хвороб.

Можна також модифікувати продукти, щоб зробити їх поживнішими. Візьмемо, наприклад, золотий рис — був створений для підвищення вмісту вітаміну А, щоб розв’язати проблему дефіциту поживної речовини у бідних країнах.

Читайте також: Аргентина стала першою країною у світі, що надала дозвіл на комерційне використання ГМО-пшениці

Та попри всі розробки в галузі генетично модифікованих продуктів харчування з 1994 року, лише небагато продуктів дійсно потрапили на ринок. Невігластво широкої громадськості  щодо ГМ-продуктів разом із небажанням політиків у деяких країнах перешкоджають просуванню генетично модифікованих харчових продуктів із лабораторії на ринок. Ось чому зокрема схвалення фіолетових помідорів у США у вересні цього року є таким захоплюючим.

За минулі кілька років відбулася низка захоплюючих подій у сфері ГМ-продуктів, включаючи перші  помідори GABA з відредагованим геномом  в Японії та помідори, збагачені вітаміном D, у Великій Британії. Обидва були розроблені з використанням  технології редагування геному CRISPR.

Генетична модифікація може дати багато переваг. Це не тільки може допомогти нам впоратися з викликами зміни клімату, вирощуючи стійкіші культури, але й розмноження рослин із вищим рівнем певних  вітамінів і мінералів  може потенційно дозволити нам покращити здоров’я та зменшити тягар багатьох поширених захворювань. Крім того, генетично модифіковані культури можуть допомогти нам гарантувати, що кожен, незалежно від місця проживання, має доступ до високоякісних свіжих продуктів, корисних для них і навколишнього середовища.

ГМ-продукти також  суворо регулюються  в багатьох країнах, а це означає, що будь-які продукти, дозволені  до споживання,  безпечні для здоров’я людей, рослин і тварин.

Нагадаємо, законопроєкт №5839 щодо вирощування ГМО-продукції, який розглядається зараз у парламенті, може загальмувати вступ України до ЄС. Без відповідного контролю генномодифіковані культури можуть хаотично поширитися по території країни, а в ЄС обіг ГМО-зерна строго контролюється.

У Мінагрополітики пропонують оновити чинну систему державного регулювання в сфері поводження з ГМО.

Минулого тижня Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики розглянув і рекомендував до прийняття в першому читанні законопроєкт №5839 “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки”.

В Україні підтримають виробників не ГМО сої.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...