Новини / Рослинництво     07 лютого 2023 10:14

В Україні підтримають виробників не ГМО сої


Асоціація “Дунайська Соя” спільно з Мінагрополітики планує заходи, спрямовані на розбудову ланцюгів постачання вітчизняної сої до ЄС.

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького з представниками асоціації, повідомляє пресслужба міністерства.

Зазначається, що “Дунайська Соя” має намір підтримати вітчизняних виробників сої в межах проєкту “Протеїнового партнерства”. Це ініціатива, що покликана сприяти збільшенню обсягу не ГМ сої, виробленої сталим способом, в Сербії, Боснії та Герцеговині, Молдові та Україні.

Крім того, асоціація розглядає можливість підтримки малих фермерів, які вирощують сою в Україні. Ідеться про компенсацію частини закупівлі сертифікованого насіння не ГМ сої вітчизняної та іноземної селекції.

Читайте також: Нове захоплення Білла Гейтса: мільйонер вкладає кошти у сир, зварений із сої.

“Україна належить до 10-ки країн, в яких найбільше виробляють сої, і до топ-6 країн-експортерів цієї культури. У зв’язку з війною обсяги її вирощування в Україні можуть ще збільшитися, адже сою вигідно сіяти нашим аграріям: вона невибаглива, дає добрий врожай, а високий попит сприяє відновленню цін на неї”, — зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, від  початку вересня 2022 року в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Українські аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га. Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також