Новини / Думки / Політика     12 жовтня 2022 10:18

Мінагрополітики пропонує переглянути державне регулювання в сфері ГМО


У Мінагрополітики пропонують оновити чинну систему державного регулювання в сфері поводження з ГМО.

Відповідний законопроєкт був представлений у Верховній Раді, повідомляє Мінагрополітики.

У відомстві розповіли, що новий законопроєкт “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки” передбачає:

системний та комплексний перегляд чинного державного регулювання в сфері поводження з ГМО;

забезпечення продовольчої безпеки держави шляхом державного нагляду за використанням ГМО і обігом генетично модифікованої продукції;

гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу, імплементації відповідних правових актів.

Очікуємо, що реалізація законопроєкту матиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави, дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО — зазначили в Мінагрополітики.

Основні положення законопроєкту пропонують розподілити повноваження органів державної влади, щоби уникнути дублювання функцій у сфері поводження з ГМО.

Також планується удосконалити систему оцінювання ризиків впливу ГМО  на здоров’я людини та навколишнє природне середовище, запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО, удосконалити вимоги до маркування генетично модифікованої продукції, а також посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО та встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Нагадаємо, з початку вересня в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на генетично-модифіковані соєві боби.

Своєю чергою, Аргентина стала першою країною у світі, що надала дозвіл на комерційне використання ГМО-пшениці. Міністерство сільського господарства країни схвалило вирощування генномодифікованого сорту культури HB4 пшениці.

Бразильська асоціація мукомолів Abitrigo оприлюднила заяву щодо планів аргентинських виробників розпочати експорт генномодифікованої пшениці у країну. Зокрема у асоціації у різкій формі виступили проти дозволу продавати ГМО-пшеницю на території Бразилії.

Генетично модифіковані рослини рижію виробляють феромони, які контролюють шкідників сільськогосподарських культур без використання пестицидів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також