Новини / Технології     28 серпня 2023 12:29

У Китаї врожайність ГМО-сої та кукурудзи зросла на 11,6%

Експериментальні випробування генетично модифікованих сої та кукурудзи в Китаї показали визначні результати

У 2023 році масштабні випробування генетично модифікованих сої та кукурудзи в Китаї показали “видатні” результати, інформує Міністерство сільського господарства та сільських справ КНР.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Випробування у 20 округах у п’яти провінціях цього року показали, що технологія може збільшити врожайність до 11,6%.

Зауважимо, раніше трейдери та аналітики повідомили, що повені завдали шкоди посівам кукурудзи та рису в ключовому північному зерновому поясі Китаю, прогнозують нові дощі з наближенням чергового тайфуну, що загрожує посилити глобальний тиск інфляції продовольства.

Читайте також: Аргентина стала першою країною у світі, що надала дозвіл на комерційне використання ГМО-пшениці

Нагадаємо, ГМО-культури допоможуть впоратися з наслідками зміни клімату – вчені

Через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. На початку 2022 року Індія планувала збільшити експорт зерна та розширити кількість країн-імпортерів. Станом на 2020 рік індійська пшениця була не конкурентоспроможна на світовому ринку. Її експорт був неможливий без експортних субсидій від держави. Зокрема, експортні ціни на індійську пшеницю могли перевищувати $300 за тонну FOB, тоді як пропозиції інших країн-експортерів становили менш як $250 за тонну.

На сході центральної частини Китаю, провінція Хенань, де виробляють третину всієї пшениці, переживає незвичні для цього регіону затяжні дощі. Надмірна вологість спричинила раннє проростання зерна.

У Мінагрополітики пропонують оновити чинну систему державного регулювання в сфері поводження з ГМО.

Верховна Рада України на засіданні 23 серпня ухвалила в другому читанні і в цілому проєкт закону “Про державне регулювання генетичноінженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції” (№5839).

В Україні підтримають виробників не ГМО сої.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також