Новини    02 жовтня 2022 20:59

Компанія HarvEast здешевила ціну сушіння кукурудзи у 2,5 раза

Після зміни типу палива очікується незначне падіння виробничої потужності сушарки приблизно на 5-7%, максимум на 10%

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу. Про це AgroPortal розповіли в компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Але цей показник може змінюватись залежно від типу пелет. Ми плануємо спочатку працювати на твердому паливі із соняшнику. Вартість таких пелет, витрачених на сушіння 1 т кукурудзи, наприклад, на 100 грн нижче, ніж пелет із деревини. Хоча і продуктивність соняшникових пелет дещо менша у порівнянні з деревиною. А це вже впливає на витрати паливного матеріалу. Та в будь-якому разі тверде паливо вигідніше, ніж газ”, — уточнили у компанії.

За використання газу сушарка за добу могла обробити 650 т кукурудзи. Після зміни типу палива очікується незначне падіння виробничої потужності сушарки приблизно на 5-7%, максимум на 10%.

Читайте також: Ситуація близька до катастрофи: у ІМК та Harveast Holding оцінили стан українського АПК

Монтаж заздалегідь закупленого компанією обладнання на підготовлений майданчик зайняв один тиждень. Всі основні роботи на об’єкті виконав підрядник.

Довідка. Harveast Holding — українська компанія, яка керує сільськогосподарськими активами в Київській, Житомирській та Донецькій областях. Земельний банк — 132 тис. га.

Нагадаємо, через безліч локальних проблем, і світовий тренд – зниження вартості коммодіті, деякі культури, які традиційно вирощували в Україні втрачають свою рентабельність. Про це заявив Дмитро Скорняков, генеральний директор Harveast Holding під час онлайн-зустрічі у Центрі соціально-економічних досліджень CASE Україна.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

У Румунії та Угорщині знизилася урожайність, тож очікується дефіцит пшениці та кукурудзи. Експерти прогнозують, що через це на українську кукурудзу буде попит з боку країн Євросоюзу.

Як зазначають трейдери, хід збиральної компанії кукурудзи та сої додаватиме тиску на ціну зернової та олійної у світі. Адже пропозиція збільшується у кон’юнктурі ринку.
Водночас у Франції найнижчий врожай кукурудзи з 1990 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...