Новини / Рослинництво     13 вересня 2022 16:20

Французькі фермери збирають найменший урожай кукурудзи з 1990 року


Через літню посуху, яка завдала європейським запасам продовольства величезних збитків, аграрії Франції збирають найменший урожай кукурудзи з 1990 року, пише Bloomberg.

Спека та посуха панували на більшій частині континенту протягом усього літа, це вважається найсильнішою посухою за останні 500 років, пише агентство. Спека особливо вдарила по фермерах, які вже використовують запаси корму на зиму, щоб нагодувати худобу, оскільки пасовища вʼянуть. Аграрії стикаються зі скороченням виробництва всього, від картоплі до цукру.

Збір урожаю кукурудзи щойно розпочався у Франції, одному з сільськогосподарських лідерів Європи. Виробництво в країні основного зерна, яке використовується для годування курей та свиней, впаде на 25% до 11,6 млн т, найнижчого рівня з 1990 року, повідомило у вівторок міністерство сільського господарства.

Стежте за новинами у зручному форматі: Підписуйтеся на наш Twitter 

Несприятлива погода призвела до скорочення врожаю майже всіх сільськогосподарських культур з минулого року, крім олійних, йдеться у звіті.

Найменші врожаї загрожують тримати ціни на продовольство на високому рівні. Споживчі ціни на продукти харчування у липні вже підскочили на 12% порівняно з минулим роком у Європейському Союзі та навіть більше у Великій Британії.

Блок імпортує кукурудзу з таких країн, таких як Україна, щоб зменшити дефіцит, хоча очікується, що продаж впаде вдвічі порівняно з попереднім сезоном.
Поля у Німеччині та Румунії, інших ключових виробників у ЄС, також постраждали від посухи. Крім того, виробники борються з зростаючими витратами на добрива та газ, які використовуються для сушіння таких культур, як кукурудза, після їх збирання.

У вівторок фʼючерси на французьку кукурудзу майже не змінилися за три тижні.

Нагадаємо, що 12 вересня Франція підписала угоду з Румунією, щоб допомогти збільшити експорт українського зерна до країн, що розвиваються, зокрема й держав Середземноморʼя. За інформацією Reuters, Румунія, яка є найбільшим експортером кукурудзи та другим після Франції за величиною експортером пшениці з ЄС до країн, що не входять до союзу, включаючи Єгипет, є одним із альтернативних маршрутів, які використовуються для експорту українського зерна. Угода поширюється на експорт зерна суходолом, морем і річками.

Упродовж місяця роботи “зернового коридору” Україна експортувала ним 1, 5 млн т, з них 60,5 тис. т — за продовольчою програмою ООН. Загальний же експорт сільськогосподарської продукції у серпні становив близько 4 млн т.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також