Новини / Аналітика / Фінанси     18 вересня 2022 18:19

Ціна на сушіння кукурудзи цього року може сягнути $50 за тонну

За таких умов аграрії будуть скорочувати виробництво кукурудзи, оскільки вона стане зовсім не рентабельна

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну. Такими розрахунками поділилася комерційна директорка HarvEast Тетяна Алавердова на міжнародному форумі Agro&Food Security Forum: Grains, Oilseeds, Pulses, повідомляє Latifundist.com.

“Якщо ми кажемо, що треба просушити 10% в середньому, бо десь при 25% починають збирати кукурудзу, то $50 на тонні —  це витрати, щоб посушити культуру”, — зазначила Алавердова.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За таких умов аграрії будуть скорочувати виробництво кукурудзи, оскільки вона стане зовсім не рентабельна.

Такою ж думкою поділилася і експертка ринку олійних культур “УкрАгроКонсалт” Юлія Гаркавенко. За її словами, відмова від вирощування кукурудзи — це тренд, який спостерігається не тільки в Україні.

Читайте також: Унікальний сорт “патріотичної кукурудзи” представив український виробник

“Ми робили дослідження, і побачили тренд, що від кукурудзи будуть відмовлятися і в Європі. І основні наші конкуренти по вирощуванню соняшнику — це Румунія і Болгарія —  теж будуть більше вирощувати саме соняшник, бо це лузга, яку можна спалювати і заміняти газ. А для кукурудзи потрібно багато газу, тому вони теж будуть від цього відмовлятися”, — пояснила Гаркавенко.

Нагадаємо, у липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

У Румунії та Угорщині знизилася урожайність, тож очікується дефіцит пшениці та кукурудзи. Експерти прогнозують, що через це на українську кукурудзу буде попит з боку країн Євросоюзу.

Як зазначають трейдери, хід збиральної компанії кукурудзи та сої додаватиме тиску на ціну зернової та олійної у світі. Адже пропозиція збільшується у кон’юнктурі ринку.
Водночас у Франції найнижчий врожай кукурудзи з 1990 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також