Новини    09 серпня 2022 18:09

Україна планує отримати щонайменше $20 млрд від цьогорічного експорту

Три українські порти зможуть обслуговувати від 80 суден на місяць. Тобто це як мінімум по одному судну з кожного порту.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який від учора вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

Він констатував, що іноземне судно — балкер FULMAR S, яке вчора перше прибуло до порту “Чорноморськ” з початку війни, це тільки початок реалізації Стамбульської конвенції.

“Ми маємо десятки заявок від інших країн. І це є підтвердженням того, що власники суден і трейдери вірять, що під міжнародним патронатом буде виконана зернова угода. Світ потребує продовольства з України. І ця потреба, і величезний попит дають віру в те, що двосторонній режим буде тільки зростати. Це відбуватиметься не через місяці, а в найближчі тижні”, — зазначив перший заступник міністра.

Читайте також:  Зеленський запропонував країнам G7 створити організацію країн-експортерів зерна

За його словами, три українські порти зможуть обслуговувати від 80 суден на місяць. Тобто це як мінімум по одному судну з кожного порту.

“Йдеться про 3-3.5 млн тонн продукції в місяць. На сьогодні це досить оптимістичний показник. І це позитивний сигнал для вирівнювання цін на внутрішньому ринку з умовою покриття собівартості, щоб фермери могли продовжувати операційну діяльність і з упевненістю дивитися в осінньо-польові роботи, які вже активно розпочнуться буквально за декілька тижнів”, — вважає він.

Нагадаємо, під час експорту українського зерна морським коридором залишається загроза провокацій і терактів з боку рф.

Водночас фрахт суден у Чорному морі продовжить дорожчати після розблокування українських портів.

Бізнес спільно з урядом України визначили три пріоритети в аграрній сфері під час повномасштабної війни. Про це ідеться у Плані відновлення України, повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Кабінет міністрів запустили 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...