Новини / Кейси     31 березня 2019 10:17

Кейс: Нідерландець здає в оренду бджіл для запилення тепличних фруктів

Бджоляр Маріо Кореманс з нідерландської провінції Etten-Leur сім років поспіль розводить бджіл, щоб орендувати їх для запилення культур виробникам тепличних фруктів та ягід. Вирощені ним бджолині популяції належать до чистокровних бджіл, які ефективно виконують свою роботу.

Про це повідомляє HortiDaily.

Мед – не його справа

Маріо не зовсім відповідає стереотипу бджоляра: продаж меду не його справа.

«У бджільництві є кілька напрямків: виробництво меду, продаж продукції бджолярства, освітні та інформаційні послуги, а також запилення. Я зосереджуюся виключно на запиленні. Це частина пазлу у виробництві м’яких фруктів. І я вважаю, що це справді чудово!» – розповідає молодий за віком, але досвідчений бджоляр.

Відбірні популяції

Маріо дуже відповідально підходить до розведення бджолиних популяцій, розширюючи колонії і при цьому зберігаючи породи чистими.

У теплицях високо над головою встановлені зелені бджолині вулики, з яких вилітають і в які влітають бджоли. Вулики виглядають акуратно, тому що для молодого бджоляра важлива якість.

Читайте: Ті, що підвищують врожайність: мільйонна колекція зразків бджіл

«Я роблю це не лише правильно і своєчасно, а й надаю чистокровні бджоли, які правильно виконують свою роботу. Виробник гарантовано отримує користь від правильного запилення» – наголошує Маріо.

Бджоли також можуть виконувати свою роботу під світлодіодним освітленням, але LED-спектр іноді доводиться регулювати, оскільки бджоли не бачать червоного світла.

Сімейні риси

Бджоли були цікаві Маріо ще з дитинства. Обидва його діди були бджолярами. Коли йому виповнилося 11 років, він почав доглядати за двома бджолиними сім’ями. Завершивши навчання, хлопець створив свою компанію, і тепер Маріо Кореманс має 430 бджолиних сімей, які орендує плодовим виробникам – клієнтам по всій країні.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні з березня 2019 року пасічники зможуть страхувати бджіл. Основні умови – бджолярі мають офіційно зареєструвати  пасіку та комунікувати з місцевими аграріями.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також