Новини / Кейси     13 липня 2020 14:15

Американські бджолярі заробляють $700 млн щорічно

Найбільше бджільництво у Сполучених Штатах розвинене у Північній Дакоті, Монтані, Каліфорнії та Флоріді

Бджолярі Сполучених Штатів Америки щорічно заробляють близько $700 млн. На сьогоднішній день на території країни нараховується 2,8 млн вуликів. Від нормальної життєдіяльності цих корисних комах критично залежить врожайність понад 100 культур. Найбільше всього галузь розвинена у Північній Дакоті, Монтані, Каліфорнії та Флоріді.

Про це розповів керівник програми захисту бджіл Національного інституту продовольства та сільського господарства Роберт М. Новерський на порталі USDA (міністерство сільського господарства США).

Цікаво, що у Сполучених Штатах одним із найвигідніших напрямків бджолярського бізнесу є не продаж меду або інших продуктів пасік, а надання послуг із запилення сільгоспкультур на комерційній основі. Особливо це стосується таких нішевих плодових культур як мигдаль, який цілковито залежить від запилення комахами. Власники мигдалевих насаджень сплачують пасічникам до $200 за кожен привезений на період цвітіння вулик.

Читайте: Міфи та факти про розкладання рослинних решток 

Так само прибутковим є вивезення пасік на поля, засіяні кормовою люцерною, також у яблучні сади, чорничні та журавлиної плантації. Досить часто вулики мандрують по всій країні, починаючи із мигдалевих садів Каліфорнії, і аж до ягідних плантацій у північних штатах. Їх перевозять у величезних автопоїздах, які вміщують до 450 вуликів.

Роберт М. Новерський наголошує, що незважаючи на те, що у масовій загибелі бджіл заведено звинувачувати хімічні препарати для захисту рослин, перш за все, неонікотиноїди, найчастіше причиною цього стає поширення кліща Варроа, а також «синдром колапсу колонії». В разі останнього робочі бджоли несподівано припиняють виконувати свою роботу та розлітаються навсебіч.

Аби запобігти цьому в США провадяться відповідні наукові дослідження, яке вже дають свої результати. Так, впродовж останніх років не зафіксовано жодного випадку синдрому колапсу колонії.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, як найбільша пасіка Сполучених Штатів подорожує країною.

Читайте також