Новини / Кейси     23 лютого 2023 09:09

Коломойський планує збудувати в Карпатах ще два гірськолижні курорти


Наприкінці 2022 року ТОВ “Буковель” звернулося до двох сільрад – Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Мета звернення – розпочати підготовку до будівництва ще двох курортів – “Бистриця” та “Турбат”.

Про це повідомляє ініціатива Free Svydovets.

“Тобто Коломойський та його люди не лише не полишили намір побудувати величезний курорт “Свидовець”. Вони планують забудувати трасами, підйомниками та готелями ще й сусідні зі Свидовцем гори – хребет Братківський та ліси навколо гори У’ря”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що анонсований у 2016 році курорт “Свидовець” має приймати до 28 тисяч людей одночасно. У планах – 1400 га території, де розміщуватимуться понад 30 канатних витягів, 230 км лижних трас, 700 га готелів та іншої забудови.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Анонсовані у 2022 році курорти “Турбат” і “Бистриця” не менш масштабні. Разом це ще 1400 га, 25 тисяч людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників.

“Усі три плановані курорти розміщуються поряд і будуть з’єднані з чинним зараз “Буковелем” Тобто в підсумку планується курорт-монстр, розрахований на понад 65 тисяч людей одночасно! Для порівняння, це як побудувати посеред Карпат ціле місто розміром понад половину Ужгорода”, – зазначають в ініціативі.

Усі згадані сільради дали проєктованим курортам зелене світло. Станом на зараз триває підготовка необхідних для будівництва документів.

“Уже цього року маємо шанс побачити початок будівельних робіт та початок катастрофи. Чому катастрофи? Тому що екологічні наслідки будівництва такого курорту-монстру абсолютно точно переважатимуть будь-які короткострокові вигоди”, – додає Free Svydovets і наводить приклади.

В ініціативі зазначають, що буде знищено чи пошкоджено як мінімум три тисячі гектарів диких карпатських лісів, лук та річок. За наявними картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, оселищах численних червонокнижних рослин та тварин, унікальних гірських озерах Свидовця і так далі.

Уточнюється, що лише тільки курорт “Свидовець” – це майже 9 тисяч кубометрів використаної води кожен день і стільки ж стічних вод. З двома курортами, анонсованими в 2022 році, вийде під 15 тисяч кубометрів щоденно.

Нагадаємо, у Вінниці стартувала підготовча робота зі створення гуртового сільськогосподарського ринку, який з часом може набути статусу регіонального.

На Миколаївщині для забезпечення людей робочими місцями планують втілити у життя великий проєкт — будівництво оптового овочевого ринку. Він стане альтернативою ринку у Великих Копанях, що на Херсонщині.

Інвестори хочуть добудувати 300 МВт потужностей зеленої генерації в Україні на фоні критичних проблем в енергосистемі та відключень електроенергії, які відбуваються через російські обстріли.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також