Новини    16 грудня 2021 13:00

Внутрішнє споживання меду в Україні перевищило 50% річного врожаю

У 2021 році внутрішнє споживання вперше за останні 8 років перевищило обсяг експорту меду за кордон

У 2021 році бджолярі та інші оператори медового ринку спостерігали суттєве збільшення внутрішного споживання натурального меду в Україні. Про це повідомляє пресслужба ТМ «Знатний мед».

«У 2021 році внутрішнє споживання  вперше за останні 8 років перевищило обсяг експорту меду за кордон», – заявив бджоляр і співвласник ТМ  Валерій Курейко. 

За його словами, насамперед це сталося в результаті проведення великої інформаційної роботи з боку пасічників, а також активність ЗМІ щодо популяризації продуктів бджільництва.

Збільшення споживання меду також відбувається на тлі продовження пандемії коронавірусу, що спонукала багатьох людей звернутись до традиційних та природних засобів захисту організму.

Позитивним чинником зростання внутрішніх продажів меду стало збільшення ціни на мед. Воно відбулося через несприятливі погодні умови, які негативно вплинули на розвиток бджолосімей. В результаті кліматичних змін порушується нормальний розвиток бджолосімей, бджоли виходять до медозбору ослабленими, а хороший взяток може забезпечити лише велика і сильна бджолина сім’я. Все це ускладнює і без того непросту роботу бджолярів, а також підвищує ризики галузі в отриманні хороших врожаїв.

«Внутрішній споживач виграв конкуренцію із експортом: понад 50% медового врожаю залишилось всередині країни, але не на складах та у коморах, а в українського споживача на столі», – зауважив Валерій Курейко.

Довідка. Глобальні зміни клімату в останні роки впливають на бджільництво в усьому світі, у тому числі, і в Україні. Порівняно теплі, безсніжні зими з температурними гойдалками від мінусових до плюсових температур вкрай негативно впливають на зимівлю бджіл. Не менш небезпечна і затяжна холодна весна: бджоли вилітають з вулика при температурі не менше 14 градусів Цельсія, а якщо йде дощ – то взагалі не вилітають, незалежно від температури повітря. Цвітіння медоносів так само залежить від погодних умов – при холодній і дощовій погоді воно досить мізерне, під час спеки – квіти «згорають», а сильні дощі вимивають  з квітів нектар. Через примхи погоди змінюються стандартні терміни початку і закінчення медозбору, сам медозбір переривається раптовими похолоданнями або тривалою спекою, суховіями т. д.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄС оголосив війну підробленому китайському меду.

Владислава Михайленко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...