Новини / Технології     18 травня 2020 13:30

Альтернатива бджолам: нова технологія забезпечує 100% запилення рослин

Розробка ізраїльського стартапу вже пройшла успішні випробовування на плодових насадженнях

За різними оцінками у Європі зникло від 60 до 80% корисних комах-запилювачів рослин. Це пояснюється різними чинниками – від поширення серед бджіл небезпечних захворювань до впливу пестицидів.
Очевидним є те, що за збереження нинішньої негативної динаміки вже за декілька років може постати серйозна проблема із вирощуванням сільськогосподарських культур, особливо у садівництві. Саме тому науковці у різних країнах працюють над технологіями штучного запилення, включено до створення механічних «бджіл».

Нещодавно з’явилась розробка ізраїльського стартапу Edete у якій використана технологія наскрізного автоматичного запилення. Вона передбачає застосування спеціальної горизонтальної щогли із десятком «гармат», які вистрілюють пилок на квітучі рослини. Про це пише ресурс Ynetnews.

Читайте: Гігантські шершні знищують популяцію бджіл у США 

Технологія розрахована на двоетапне застосування. На першому етапі здійснюється механічне збирання пилку на квітучих рослинах, який потім зберігається впродовж року в холодильнику. При цьому, за словами розробників, вирішується проблема десинхронізації різних сортів культурних рослин. Наступного сезону цей пилок розподіляється по насадженнях за допомогою автоматизованого пристрою.

Механічний запилювач може працювати цілодобово, за будь-яких температур, забезпечуючи майже стовідсоткове запилення усіх відкритих квіток. Результати використання технології на плодових насадженнях є досить оптимістичними, що дає підстави сподіватися на її стрімке подальше впровадження в різних країнах світу.

Звісно, що і ця, і інші схожі за призначенням розробки, наразі є відносно обмеженими в сфері застосування та можуть потребувати істотних інвестицій з боку фермера. Однак у перспективі вони можуть стати підстраховкою для зникаючих комах-запилювачів.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що фермери США будуть вимушені приспати 10 млн свиней.

Читайте також