За 34-ий тиждень роботи зернового коридору (20-26 березня 2023 р.) через морські порти Одеської області було експортовано 804,2 тис. тонн агропромислової продукції, що на 26% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.
Про це повідомила пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).
При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, була така ж як і попереднього тижня — 22 одиниці. Найбільші обсяги експорту впродовж 34-го тижня роботи зернового коридору становили: кукурудза, пшениця та соя — 52%, 29% та 5% відповідно.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Бангладеш, В’єтнам та інші), Африки (Єгипет, Алжир, Ефіопію та інші) та Європи (Іспанія, Італія та Нідерланди).
В УКАБі зазначили, що нещодавнє продовження роботи зернового коридору ще на 120 днів дає певну надію українським аграріям реалізувати свою продукцію та повноцінно здійснити весняну посівну, яка вже розпочалася.
Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 р. по 26 березня 2023 р. вдалося експортувати 25,9 млн т продукції АПК.
Довідка: 18 березня було прийнято рішення про пролонгацію “зернового коридору” ще на 120 днів. Всього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня 2022 року по 19 березня 2023 року вдалося експортувати 25,1 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.
Як змінювалася динаміка зернового коридору в останні тижні
Нагадаємо, за 33-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 13 по 19 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 1 081,0 тис. т агропромислової продукції, що на 65% більше відвантажень цим каналом тиждень тому. Водночас кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, склала 22 одиниці, що на 6 суден більше показника попереднього тижня.
За 32-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 6 по 12 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 654,0 тис. т агропромислової продукції, що на 36% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.
Читайте також: Щомісяця Україна заробляє на експорті зерна $1 млрд
З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.
Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!