Новини / Аналітика / Трейдинг     23 березня 2023 12:12

Обсяги експорту зерновим коридором за тиждень зросли на 65%


За 33-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 13 по 19 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 1 081,0 тис. т агропромислової продукції, що на 65% більше відвантажень цим каналом тиждень тому. Водночас кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, склала 22 одиниці, що на 6 суден більше показника попереднього тижня.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Найбільші обсяги експорту протягом 33-го тижня роботи “зернового коридору” становили:

  • кукурудза (66% експорту за цей період);
  • пшениця (18%);
  • макуха соняшникова (11%).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Туреччина та ОАЄ), Європи (Іспанія, Нідерланди, Португалія та інші) та Африки (Туніс, Лівія).

Нагадаємо, що 18 березня було прийнято рішення про пролонгацію “зернового коридору” ще на 120 днів. Всього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня 2022 року по 19 березня 2023 року вдалося експортувати 25,1 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

За 32-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 6 по 12 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 654,0 тис. т агропромислової продукції, що на 36% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.

Читайте також: Щомісяця Україна заробляє на експорті зерна $1 млрд

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також