Новини / Трейдинг     16 березня 2023 11:09

Експорт зерновим коридором за тиждень зменшився на 36%


За 32-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 6 по 12 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 654,0 тис. т агропромислової продукції, що на 36% менше відвантажень цим каналом тиждень тому.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Водночас кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, склала 16 одиниці, що на 4 судна менше показника попереднього тижня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зараз всі очікують пролонгації дії “зернового коридору”, час попередньої угоди закінчується 18 березня. Однак, критично важливим навіть при продовженні роботи цієї угоди залишається повноцінна його діяльність, без гальмування з російського боку, як це спостерігалося в останні місяці.

Найбільші обсяги експорту протягом 32-го тижня роботи “зернового коридору” становили:

  • кукурудза (49% експорту за цей період);
  • пшениця (21%);
  • соя (11%).

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Саудівська Аравія, Туреччина), Європи (Іспанія, Португалія, Нідерланди та інші) та Африки (Лівія).

Всього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня 2022 року по 12 березня 2023 року вдалося експортувати 24,0 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Читайте також: критерії розподілу квот між портовими операторами “зернового коридору” планують змінити

Нагадаємо, за 31-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 27 лютого по 5 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 1 021,6 тис. т агропромислової продукції, що на 94% більше відвантажень цим каналом наприкінці лютого.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також