Новини    20 березня 2023 16:17

Щомісяця Україна заробляє на експорті зерна $1 млрд

До початку роботи "зернового коридору", щомісячний експорт зернових з України становив $400 млн

Експорт українського зерна стабільно приносить $1 млрд щомісяця. Про це у прямому етері телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат економічних наук Іван Ус.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після повномасштабного вторгнення, до початку роботи “зернового коридору”, щомісячний експорт зернових з України становив $400 млн.

Економіст пояснив, що з вересня ця цифра становить стабільно $1 млрд на місяць.

Лютий закінчився, найменший місяць у році, але по грошах він був для нас найвдалішим. Ми майже 1 млрд 100 млн отримали за один лютий. Тому для України це дуже важливо, що ми отримуємо гроші до нашого бюджету, і, зокрема, завдяки Чорноморській зерновій ініціативі ми нашу економіку тримаємо на плаву, — наголосив Ус.

За словами фахівця, заяви Росії про продовження угоди нібито лише на 60 днів замість 120 він — це маніпуляція для аудиторії всередині РФ, оскільки в середовищі російських “ультрапатріотів” сам факт угоди викликає невдоволення.

18 березня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що угоду відносно “зернової ініціативи” пролонгована ще на 120 днів.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, з метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...