Новини / Садівництво / Технології     18 травня 2023 12:12

Австралійські вчені розпочнуть селекцію суниці для збирання ягід роботами


В Австралії планують розпочати селекцію сортів суниці садової, призначених для збору роботами. Очікується, що роботи з селекції триватимуть 4 роки й потребуватимуть фінансування щонайменше $11,5 млн.

Про це пише видання Agrotimes.

Проєктом опікується організація Hort Innovation, що займається дослідженнями й розробками в галузі садівництва, спільно з Міністерством сільського господарства і рибальства Квінсленда (DAFQ). Вчені розраховують об’єднати в новому сорті характеристики преміальних сортів, які найбільше подобаються покупцям, як-от смак, колір і аромат, з такими властивостями, як нерозгалужені квітконоси, що ідеально для роботизованого збору.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За останні три роки чисельність робочої сили в садівництві скоротилася на 20%, що призвело до того, що 40% австралійських виробників впроваджують сучасне обладнання. Головний селекціонер Міністерства сільського господарства і рибальства Квінсленда заявив, що розробка нових сортів допоможе скоротити час, необхідний для збирання та пакування ягоди, що призведе до зростання доходів виробників.

Фахівці підкреслюють, що на збирання невеликої за розміром ягоди суниці йде стільки ж часу, скільки й на збирання великої. Нова програма селекції спрямована на отримання ягід стандартного розміру, який найбільше відповідає перевагам споживачів, на нерозгалужених квітконосах, що дасть змогу скоротити час збирання врожаю як ручним методом, так і за допомогою роботів.

Читайте також: У США розробили робота, який смажить котлети для бургерів

Згідно з даними Австралійського статистичного довідника із садівництва Hort Innovation (Hort Innovation’s Australian Horticulture Statistics Handbook), загальний обсяг врожаю суниці садової в Австралії оцінюють у $417 млн. За попередній сезон, що закінчився в червні 2022 року, було вироблено 68 311 тонн ягоди, що на 12% менше, ніж роком раніше, проте загальні площі вирощування збільшилися на 9% до 2279 гектарів.

Нагадаємо, Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності.

Україна та Туреччина планують посилити співпрацю у сфері тепличного господарства, зокрема турецькі фахівці займуться модернізацією тепличного господарства Сумського національного аграрного університету (СНАУ). Про це повідомляє EastFruit.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Вчені створили міні робота-фею для запилення рослин.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також