Новини / Технології     23 вересня 2022 13:14

Технології в сільському господарстві

Фермерства отримують вагомі переваги з використанням сучаних технологій в своєму господарстві

Останніми роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Сучасні технологічні досягнення.

Технології допомагають розвиватися будь-якій сфері, чи то казино, освіта, промисловість або сільське господарство. В останній галузі існує кілька технологічних інновацій, що визнані найбільш ефективними: ГІС та GPS, супутникові та аерознімки, збирання бази даних тощо. Від технологій, що постійно розвиваються, фермерства отримують вагомі переваги, що пов’язані зі зменшенням:

  • споживання води, добрив, поживних речовин;;
  • негативного впливу на екологію;
  • хімічних зливів у грунт та водойми тощо.

Бізнес стає вигідним і стабільним, адже ціни знижуються, а ефективність підвищується. Звісно, це дозволяє галузі розвиватися та процвітати.

GIS і GPS Technology

Це корисний інструмент, що дозволяє використовувати геоінформацію і таким чином відстежувати та прогнозувати зміни опадів, температури повітря, показники продуктивності, стан рослин та інші фактори. Фермер також може користуватися програмами, заснованими на GPS, і швидко обробляти тільки ті частини поля, де це дійсно необхідно, отже економити гроші, час та зусилля.

Читайте: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Знімки з висоти

Ще однією перевагою ГІС-технологій є можливість використовувати супутникові знімки та фото з безпілотників, щоб збирати цінні дані про рослини, грунт, погоду та місцевість загалом. Така інформація допомагає приймати точні, грамотні, правильні рішення. Прогнозування об’єму врожаю, супутниковий моніторинг полів майже в реальному часі дозволяє своєчасно виявляти та усувати будь-які загрози. При цьому процес дуже швидкий, простий та доступний. За допомогою дронів фермери можуть визначати:

  • біомасу рослин;
  • їх висоту та стан здоров’я;
  • наявність бур’янів;
  • ступінь насичення поля водою.

Зйомка проводиться з висоти пташиного польоту, тому фермер бачить всю картину повністю і може реалістично її оцінити завдяки високої роздільної здатності фотографій. Але дрони мають один вагомий мінус: ця технологія не є дешевою, тим більше що при її постійному використанні часто виникають проблеми. До того ж вони практично безпорадні там, де потрібна картографія або вивчення великих територій. І саме тут на допомогу приходить супутниковий моніторинг.

База даних

Для спрощення контролю за станом сільськогосподарських полів було розроблено цифрову платформу EOSDA, що аналізує супутникові та аерознімки і таким чином прискорює реакцію фермерів та ті чи інші проблеми. Технологія має наступні функції:

  • збір даних,створення бази;
  • порівняння продуктивності одного поля із середньою продуктивністю інших полів в регіоні;
  • аналіз погодних умов та загроз (морози, сніг, дощ, посуха).

Інновація навіть вміє відстежувати стан культур, зокрема об’єм хлорофілу, ріст тощо. Фермер може поставити програмі завдання, наприклад поглиблений аналіз певної області поля. Оскільки EOSDA базується переважно на супутникових зображеннях, польові умови або стан тих чи інших зон аналізується швидко та максимально детально. На підставі наданих відомостей можна приймати рішення щодо доцільності висівки певної культури, термінів збору врожаю, використання добрив тощо.
Такий технологічний підхід ще не став розповсюдженим, але він настільки ефективний та зручний, що напевно має майбутнє. Слід очікувати поширеного впровадження інновацій у різні сфери сільського господарства.

Нагадаємо, раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також