Новини / Технології     13 грудня 2022 20:53

Автоматизація у дії: робот-збирач томатів заміняє 3,5 працівника

Робот працює 4246 годин на рік, включно з нічною роботою

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень. Надалі робота навчатимуть доглядати за тепличними рослинами, повідомляє AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Дослідники з ETH Zurich працюють над автоматизацією збирання врожаю томатів уже близько двох років. Метою проекту є розробка сучасного робота-збирача, заснованого на робототехніці, обробці зображень і штучному інтелекті (ШІ), який також може використовуватися в інших сферах вирощування плодової продукції в майбутньому.

За словами дослідника ETH Zurich Тілля Карбахера, для догляду 1 га тепличних томатів на рік потрібно 2815 годин праці. Робот працює 4246 годин на рік, включно з нічною роботою. Так, екстраполюючи, один робот-збирач справляється за доглядом на 1,5 га, тому може замінити 3,5 працівника.

Читайте також: У Румунії запрацювали перші вертикальні теплиці

“Завдяки обробці зображень і штучному інтелекту робот-збирач вже збирає томати за плодоніжки, тому плід не розчавлюється захватом. Крім того, нам також вдалося розробити технологію для різні завдання в теплиці. Наступним кроком буде обрізка від стебла до опорної нитки”, – зазначив Карбахер.

Окрім збирача томатів, дослідники також розробили робота для збирання винограду та фруктів.

Нагадаємо, минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Раніше повідомляли, як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності.

Україна та Туреччина планують посилити співпрацю у сфері тепличного господарства, зокрема турецькі фахівці займуться модернізацією тепличного господарства Сумського національного аграрного університету (СНАУ). Про це повідомляє EastFruit.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також